“Маршал” військової стоматології

У Львові вшанували мецената відомого лікаря Мирона Угрина. Він один з перших лікарів, який стояв біля витоків вітчизняної стоматологічної імплантації. Його розробки набули світових визнань. А коли до нашої держави прийшла біда, Мирон Угрин, підписав меморандум з Міністерством оборони України про співпрацю.

 

Таким чином на полігонах нашої держави, де проходять навчання  мобілізовані бійці було сформовано кілька десятків пересувних стоматологічних кабінетів. Безпосередньо до зони АТО було відправлено вісім пересувних стоматологічних кабінетів. Крім цього Мирон Угрин допомагає з забезпеченням всіх цих кабінетів розхідними матеріалами. В цих кабінетах поводять повну санацію ротової порожнини рота. За час існування цих кабінетів було обстежено більше 10 тисяч (!) військовослужбовців.

 

  • Це була, і є велика допомога всім нам, – зазначив начальник центральної стоматологічної клініки Міністерства оборони України, головний стоматолог Збройних Сил України полковник медичної служби Михайло Лищишин. – Стан стоматології в нашій державі відомий. І от під час мобілізації, люди які не мали можливості, або просто занедбали свої зуби потрапили до лав Збройних Сил України. І нам довелось вирішувати цю проблему. Бо воїн з зубним болем це вже не боєць.

 

На найбільшій сцені Східної Європи в театрі імені Марії Заньковецької медичної служби Михайло Лищишин передав в руки Мирону Угрину подяку від Міністра оборони України генерала армії України Степана Полторака за допомогу. Також військові медики з різних регіонів нашої держави подарували меценату військовий однострій з напівжартівливим званням  “маршал стоматології”. Та ще чимало відзнак від стоматологів у погонах.

 

  • Я від імені медиків південного регіону привіз Мирону Угрину наш військовий календар, який ми зробили на основі знімків під час допомоги медиків в зоні АТО, – розповів провідний стоматолог полковник медичної служби Володимир Мазур. – Біда всіх нас об’єднала, і Мирон Угрин один з перших, хто почав нам реально допомагати. І ми йому за це вдячні.

 

Також до військових привітань долучилась і відома волонтер координатор проекту санація Марта Дацько.

 

  • Військові, це люди, які захищають нас, – зазначив Мирон Угрин. – І всі ми маємо зробити все можливе, щоб у військо не приходило 95 відсотків мобілізованих без санації. Щоб поранені на передовій отримували якнайшвидше найякіснішу медичну допомогу. І низько кланяюсь вам хлопці за те, що ви робите для всієї держави.

 

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний

медіа-центр

Міністерства оборони України.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ