Ми проти знесення і робитимемо все можливе, щоб зберегти віллу на вул. Свєнціцького, – Онищенко

Місто стурбоване ситуацією з руйнуванням будинку на вул. Свєнціцького, 16 (вілла Люсія). За словами Лілії Онищенко, начальника управління охорони історичного середовища ЛМР, управління проти знесення будинку і докладатиме зусиль, щоб максимально зберегти будинок.

 

«Ми стурбовані ситуацію, що склалася і докладатимемо зусиль, щоб максимально зберегти віллу. Проводимо обговорення з громадськістю і власниками, щоб спільно подбати про будівлю», – розповіла Ліля Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища ЛМР.

 

За її словами власність будинку ОСББ «Свєнціцького, 16». Власник двічі звертався до управління охорони історичного середовища ЛМР щодо погодження історико-містобудівного обґрунтування «Будівництва багатоквартирного житлового будинку на даній ділянці зі знесенням існуючого». Однак, він отримав негативну відповідь з вимогою зберегти існуючий будинок. Тому історико-містобудівне обґрунтування власник погодив в обласному управління збереження культурної спадщини та в Міністерстві культури України.

 

В лютому 2017 року ОСББ «Свєнціцького, 16» звернулося до управління щодо надання висновків про можливість та умови здійснення містобудівних, архітектурних перетворень «Будівництво багатоквартирного житлового будинку з підземним паркінгом та з вбудованими приміщеннями комерційного призначення». Отримали негативний висновок, який оскаржили у суді. Галицький районний суд розглянув справу та зобов’язав управління видати позитивний висновок щодо можливості будівництва багатоповерхового будинку.

 

Ухвалу суду управління отримало 20.11.2017 р. Управління готує апеляцію з зазначенням нововиявлених обставин. Управління опрацювало документацію для внесення будинку по реєстру пам’яток, яку надало для прийняття рішення в Обласне управління архітектури та містобудування. Також ОСББ «Свєнціцького, 16» звернулося в департамент містобудування ЛМР для отримання містобудівних умов та обмежень. Зі слів архітектора проекту Е. Несторовича, забудовника зобов’язали опрацювати проект детального планування території для отримання містобудівних умов та обмежень.

 

«Місто не давало жодних висновків чи дозволів, які б погоджували знесення вілли і будівництво на її місці багатоквартирного будинку. Дозволи на ці роботи власники отримали в обласному управління збереження культурної спадщини та в Міністерстві культури України. Тому з цього приводу ми звернулися з листами в Міністерство культури України», – повідомив Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку.

 

Довідка

  • Вілла була побудована у 1895-1896 рр. для Юзефа Ольпінського (Jozef Olpiński) на вул.Dwernickiego, 16 (конс.№39, нині вул. Свєнціцького) за проектом архітектора Івана Долинського (1852-1916).
  • 1897 тут мешкав Юзеф Обмінський (Jozef Obmiński), цісарський радник і контролер Головної крайової каси.
  • 1916 власницею була Scott Karolina.
  • 1931, 1933 тут мешкав Стані́слав Лемпі́цький (Stanisław Łempicki; 1886-1947) — польський учений, письменник, професор, дійсний член Польської академії знання, представник львівсько-варшавської філософської наукової школи. Чоловік польської поетеси Ядвіги Гамської-Лемпіцької.
  • 1935 власниками були Scott EIgin i tow, а мешкали тут Ćwiąkała Helena, krawcz, Kolonowski Jan, ofic. W. P., Otto Michał, ofic. W. P.
  • 1941 мешканець Jaźwa Kazimierz.


Коментарі



Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *



СХОЖІ НОВИНИ