Місію ОБСЄ на Донбасі посилять технікою – посол Байєр

У 2017 році Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ на Донбасі буде посилена технічними засобами.

Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив посол і постійний представник Сполучених Штатів в Організації по безпеці і співпраці в Європі Деніел Байєр.

“У найближчій перспективі… – надання додаткової техніки – камер, датчиків і іншого устаткування, яке дозволить розширити можливості (місії) “бачити” за межами місць, де спостерігачі фізично присутні”, – сказав посол.

Питання збільшення кількості самих спостерігачів поки що не піднімається. “Не має сенсу збільшувати кількість спостерігачів на місцях, якщо вони не мають можливості вільно пересуватися і виконувати свою роботу”, – пояснив Байєр. (Нині в Україні працюють 700 спостерігачів, з яких 600 знаходиться на сході.)

Дипломат підкреслив, що триватиме тиск на Росію і бойовиків, яких вона підтримує, з метою забезпечення повного і безперешкодного доступу, відповідно до Мінських угод.

Байєр також зазначив, що в питанні підвищення ефективності СММ і гарантування того, що вона отримає інструменти, ресурси і політичну підтримку, які їй потрібні для виконання мандату, США розраховують на співпрацю з австрійським головуванням і іншими державами-учасниками.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ