Міські профілактичні акції охопили понад 1 млн. осіб

Доброю традицією у нашому місті стало проведення управлінням охорони здоров’я щорічних профілактичних акцій з раннього виявлення захворювань, в результаті яких обстеження пройшли понад 1 млн. осіб, повідомляє прес-служба ЛМР.

 

Минулого року під час «Днів профілактики і раннього виявлення артеріальної гіпертензії» обстежили 91 909 львів’ян, у 2063 громадян виявлено підвищений АТ вперше у житті. Загалом, за вісім років в акції взяло участь 878 987 громадян, з них вперше виявлено АГ у 30 640 осіб.

 

Впродовж акції «Дні профілактики та раннього виявлення цукрового діабету» рівень глюкози (цукру) в крові було виміряно 12 620 львів’янам. Вперше виявлено цукровий діабет та взято на диспансерний облік 114 осіб, що становить 0,9% від обстежених.

 

Під час «Днів раннього виявлення глаукоми» тонометрію (вимірювання внутрішньоочного тиску) було проведено 7668 особам. Діагноз «глаукома» вперше встановлено у 65 пацієнтів. За чотири роки за результатами акцій виявлено 277 осіб з таким діагнозом. Ці люди мають шанс уникнути ускладнень глаукоми, і, таким чином, покращити якість життя у майбутньому.

 

Впродовж «Днів профілактики та раннього виявлення патології шийки матки та грудної залози у жінок» обстежили майже 19 тис. львів’янок. За час проведення акції було оглянуто та проведено цитологічних досліджень 18 919 жінкам, виявлено патологію у 2 643 жінок. За час проведення акції у міському мамологічному центрі обстежено 214 жінок, виявлено патологію у 125 жінок.

 

З 15 по 30 вересня у кожному районі Львова тривали профілактичні акції «Здорове місто». Усі охочі могли отримати безкоштовні консультації спеціалістів у 12 містечках у різних районах м. Львова У «медичних містечках» львів’ян консультували кардіолог, ендокринолог, сімейний лікар та педіатр. Усі охочі мали змогу пройти обстеження на мобільному флюорографі, виміряти артеріальний тиск, визначити індекс маси тіла, перевірити зір, виміряти рівень глюкози в крові, пройти електрокардіографічне дослідження, УЗД молочних залоз, мамографію. За результатами профілактичних акцій, у 22% обстежених були виявлені відхилення від норми. Найбільша кількість – під час обстеження молочних залоз.

 

У рамках акції також було організовано обстеження дітей у Міській дитячій клінічній лікарні: УЗД внутрішніх органів, УЗД кульшових суглобів, діагностика захворювань шкіри, консультація ортопеда-травматолога, невролога, отоларинголога. За результатами акції, було обстежено 495 дітей, виявлено патологію у 348, з них скеровано на госпіталізацію 27.

 

«У нас є добра новина, що рівень життя у Львові значно довший, ніж в інших містах нашої країни. Такою тенденцією завдячуємо профілактиці, яка активно проводиться у Львові впродовж останніх 9 років: постійні акції вимірювання тиску, акції з профілактики раку молочної залози, акції з раннього виявлення глаукоми.

 

Також ми традиційно восени робимо «медичні містечка» у Львові. Основна мета цього профілактичного заходу – раннє виявлення захворювань, своєчасна діагностика і лікування. Хочемо привернути увагу мешканців до свого здоров’я. У «медичних містечках» люди можуть пройти ультразвукове обстеження молочної залози, зробити електрокардіограму, виміряти рівень глюкози, індекс маси тіла, отримати консультацію лікарів: інфекціоніста, сімейного лікаря, педіатра, кардіолога і ендокринолога.

 

Такі профілактичні акції вже впродовж 9 років проходять у м. Львові. В принципі, за ініціативи управління охорони здоров’я, такі акції розпочато вперше в Україні. Щороку ми проводимо 8 профілактичних акцій з таких захворювань, які сьогодні мають тенденцію до росту. Це туберкульоз, профілактика урологічних захворювань, рак шийки матки і молочної залози, цукровий діабет. Це вже традиція як для медиків, так і для наших мешканців», – зазначає начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ