Місто напрацює Програму по модернізації обладнання щодо водопостачання

Місто напрацює Програму по модернізації обладнання для якісного забезпечення мешканців водою та економії ресурсів ЛМКП «Львівводоканал». Про це сьогодні розповів міський голова, оглядаючи виконані роботи з реконструкції насосної станції на вул. Творчій, яка обслуговує 20 багатоповерхівок. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

«Роботи по реконструкції насосних станцій будемо робити з більшою динамікою, але для цього потрібні кошти. «Львівводоканал» своїх власних коштів в достатній кількості не має. Якщо з’являється якась економія – одразу треба платити додаткові кошти за електроенергію, бо монополіст постійно піднімає ціну на електроенергію. А міських коштів також не достатньо. Ми хочемо зробити окрему Програму по модернізації обладнання, залучити кредитні кошти одного з банків, щоб зробити раз і забути. Приклад простий – інвестували 200 тис грн і за рік будемо мати більшу економію. Грошей нема достатньо. Я би хотів, щоб ми замінили усе обладнання, але це одночасно зробити не можливо», – розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

 

ЛМКП «Львівводоканал» капітально відремонтувало насосну станцію підкачування води на вул. Творчій, 2а. Відтепер 20 будинків на вулицях Грінченка та Творчій отримуватимуть якісніші послуги з водопостачання. Як зазначив під час огляду насосної станції міський голова Львова Андрій Садовий, цьогоріч комунальне підприємство інвестує чималі кошти в ремонт та реконструкцію інфраструктури, однак, великі відрахування підприємство здійснює за оплату послуг електропостачання.

 

Станція, побудована 17 років тому, була обладнана насосними агрегатами, які фізично та морально застаріли й споживали надмірну кількість електроенергії. Під час реконструкції на станції змонтували нову енергоощадну насосну установку Wilo типу COR-3 MVI807/CR-EB (продуктивністю 20 м3/год, напором – 60 м), яка складається з трьох насосних агрегатів потужністю 3 кВт кожний. Завдяки новому обладнанню добова економія електроенергії складає 300 кВт/добу, що дає змогу економити понад 240 тисяч гривень за рік. Натомість вартість реконструкції цієї станції склала 198 тисяч гривень.

 

«Встановлення енергоощадного обладнання – це пріоритет розвитку нашого підприємства. Вартість електроенергії щороку невблаганно зростає, тому нові насоси мають високу окупність. Завдяки заходам з енергозбереження у 2016 році ми скоротили споживання на 2,8 млн. кВт/год. Однак через зростання тарифу наші витрати на електроенергію зросли на 27 мільйонів гривень. Ці цифри говорять самі за себе, тому ми просто зобов’язані інвестувати кошти в енергоощадні проекти», – розповів Валентин Вольський, директор ЛМКП «Львівводоканал».

 

Довідка

Бюджет ЛМКП «Львівводоканал» на цей рік складається з поповнення статутного капіталу підприємства на суму 168 946 789 грн:

 

88246789 грн. – на реконструкцію та будівництво мереж водопостачання та водовідведення,
55800000 грн. – на погашення тіла кредиту Світового Банку,
24900000 грн. – співфінансування проекту по біогазу.
А також з капітальних вкладень на суму 29 млн. грн:

 

Будівництво мереж водопостачання та водовідведення у житловому масиві Білогорща, у т. ч. виготовлення проектно-кошторисної документації
Каналізування вул. Старознесенської (до вул. Богданівської), у т. ч. виготовлення проектно-кошторисної документації
Каналізування району вулиць С. Подолинського, Тарасівської, у т. ч. виготовлення проектно-кошторисної документації
Будівництво напірно-самотічних каналізаційних колекторів в смт. Рудно
Виготовлення ПКД на каналізування мікрорайону вул. Дорога Кривчицька – вул. Міжгірна
Каналізування району «Стара Левандівка» (вул. На Чвертях – Є. Олесницького, Загородня, Пропелерна, Моторна, Д. Чижевського, Г. Чечета, М. Каганця, Л. Мацієвича, Є. Олесницького), у т. ч. виготовлення проектно-кошторисної документації.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ