«Мова, яку ви використовуєте, – це світ, в якому ви живете», – французький сенатор Жак Лежандр

«М’яка сила і діалог культур: приклад Франкофонії» –  центральна тема конференції-обговорення, що відбулась 18 березня 2016 року в головному читальному залі Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка. Про це інформує прес-служба ЛНУ.

Про силу слова і вплив мови, про мову дипломатії в міжкультурному діалозі розмірковував Жак Лежандр, екс-міністр, сенатор, французький політичний і громадський діяч, який на запрошення Альянсу Франсез м. Львова в рамках Днів Франкофонії, є головним доповідачем згаданої конференції.

Бернар Ульят, директор Альянс Франсез у Львові, представляючи гостя, наголосив на тому, що Жак Лежандр є відданим другом української спільноти, який щиро вболіває за долю України. Жак Лежандр за дорученням французької влади був офіційним міжнародним спостерігачем під час виборів 2014 року, також він – очевидець драматичних подій під час анексії кримського півострова, з моніторинговими місіями неодноразово їздив на схід України – у Донецьк і Луганськ. Бернар Ульят переконаний, що подібні зустрічі й обговорення ключових питань є дуже важливими для зміцнення співпраці й утвердження України в Європейській спільноті.

«Діалог культур – це наш хліб», – підсумував Бернар Ульят, розповідаючи про місію і завдання Альянсу Франсез м. Львова і програму Днів Франкофонії у нашому місті.

Жак Лежандр запевнив, що відвідини Львова – це здійснення його мрії. За дорученням французького Сенату він бував в Україні, але вперше йому випала нагода побувати в нашому місті. Гість акцентував, що саме з огляду на те, що в Україні – війна, економічна криза,  загострення соціальних проблем, мовне питання є вкрай актуальним.

«Україні потрібна особлива увага і підтримка європейської спільноти, – акцентував екс-міністр,  –  Україна має бути визнаною Європою». Звернувшись із риторичним питанням до учасників конференції-обговорення: «Чи на часі питання мови в Україні?», Жак Лежандр наголосив, що це ключова політична проблема.

Покликаючись на слова Бутрос Галі, єгипетського дипломата, політика, який з 1992 до 1996 року займав посаду Генерального секретаря ООН, Жак Лежандр зацитував: «Використання мови – визначає співвідношення сили».

 «Мова, яку ви використовуєте, – це світ, в якому ви живете», – наголосив Жак Лежандр. Відтак, володіння кількома мовами – це розуміння кількох світів. На переконання французького гостя, вибір мови – це надзвичайно важливий політичний вибір.

На прикладі Франкофонії гість поділився французьким досвідом організації, розвитку і співпраці франкомовного світу. Жак Лежандр докладно розповів про значення самого терміну «Франкофонія», який залежно від написання має різне трактування.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ