Музеї Львівщини торік відвідали майже півтора мільйони людей

Музеї Львівської області торік відвідали 1,5 млн осіб, з них понад 700 тисяч людей побували у музех обласного підпорядкування. Про це розповіла заступник директора департаменту культури Львівської ОДА Мирослава Туркало у понеділок, 1 лютого, під час презентації про роботу музеїв області, повідомили в прес-службі Львівської ОДА.

 

“У 2015 році департамент культури ЛОДА започаткував проекти з популяризації нашої культурної та історичної спадщини, – зазначила Мирослава Туркало.- Зокрема, йдеться про проект “Торкаючись бачу: великі українці”, “Вікенд в музеї” – для мешканців сіл, а також “Запізнайся наживо з музеєм”, завдяки якому упродовж листопада-грудня 2015 року львівські музеї безкоштовно відвідали 1050 учнів мистецьких шкіл. Діти побували у Львівській національній галереї мистецтв, музеї етнографії та художнього промислу, Львівському історичному та музеї історії релігії, Національному музеї ім. А.Шептицького та Національному музеї – меморіалі жертв окупаційних режимів “Тюрма на Лонцького”.

 

За її словами, Львівщина займає друге після столиці місце за кількістю музеїв та має 10% від усього музейного фонду України. Понад 60% експонатів зберігаються у фондах, 8% – представлені в постійних колекціях, а 7% – експонуються частково.

 

Окрім того, за рахунок власної діяльності музеї обласного підпорядкування в минулому році заробили 5 млн 208 тисяч гривень.

 

Як зазначив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, слід активізувати роботу музеїв області. “Дуже важливо, щоб якомога більше людей, а особливо дітей відвідувало наші музеї, – підкреслив Олег Синютка. – Так ми краще знатимемо свою історію, культуру та про видатні сторінки нашого минулого”.

 

Нагадуємо, всього в області налічується чотири національні музеї, два – Академії наук, 10 – обласного та міського підпорядкування та 149 громадських музеїв та кімнат.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ