На Форумі обговорюють стратегії як інструмент розвитку місцевого самоврядування

IV Форум місцевого самоврядування триває. Учасники ІІ панельної дискусії обговорили стратегії як інструмент розвитку місцевого самоврядування: локальний та національний аспекти. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

 

«Ми є сучасниками глобальної кліматичної кризи. Це такий стан природних ресурсів, коли збитки, які отримує держава, співмірні із внутрішнім валовим продуктом. Також існує ще одна глобальна криза. Це криза людських ресурсів, яка має таке ж походження, що й кліматична. Доступ до природних ресурсів передбачає величезну працю, якої потребує глибоке занурення в ідею та переробка цього природного потенціалу. А також передбачає максимальну ефективність використання цього природного ресурсу.

 

Ініціатива має бути в руках громади. Влада має завдання – творити контекст, вишукувати в соціумі носіїв інноваційних ідей та створювати умови, щоб ці люди змінювали державу.

 

Для прикладу, існує платформа стратегічних ініціатив «Стратегія культури 2025». Однак, подібні проекти не відповідають сучасності, оскільки вони не враховують 3 викликів. Світ перебуває в періоді глобальних криз. Протягом тисячоліть Україна розвивається в спорадичному режимі. А також, нині трансформація України відбувається в умовах війни», – розповіла народний депутат України, перший заступник голови Комітету з питань культури і духовності Ірина Подоляк.

 

«Пріоритетами економічної політики є подолання наслідків корумпованої, викривленої радянської системи і створення певної бази, фундаменту справедливості в однакових умовах для всіх через дерегуляцію, підвищення прозорості. Держава не повинна втручатися у ті сфери діяльності, які ефективніше можуть функціонувати у приватному, підприємницькому секторі, не повинна створювати конкуренцію підприємствам, які платять податки у державний бюджет.

 

У Львові ми починали працювати в умовах відсутності інвестиційної стратегії, були деякі очевидні речі, які ініційовувалися знизу або стосувалися величезної потреби інвестицій в інфраструктуру. Бо інфраструктура – базова річ забезпечення конкурентоздатного розвитку регіону чи міста. І вже тоді були сфери, які активно розвивалися – це IT-сфера. Тому у кожному місті є ключові пріоритети, на які ще не звернули увагу. Саме на базі цього потрібно вибудовувати стратегію як залучення інвестицій, так і стратегію економічного розвитку. Це стратегія підтримки того, що вже продемонструвало свій результат», – зазначив народний депутат України, заступник голови Комітету з питань промислової політики та підприємництва Сергій Кіраль.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ19:31, середа, 20 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
18:07, середа, 20 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:43, середа, 20 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0