На кілька днів Львів стане світовим центром літературних дискусій

Цього року з 17 до 24 вересня у Львові відбудеться 83-й Міжнародний Конгрес ПЕН. На декілька днів культурна столиця України стане світовим центром літературних та інтелектуальних дискусій. Тема 83-го Конгресу Міжнародного ПЕН-клубу у Львові – «Відстоювання правди у добу пропаганди». Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

«Ми до останньої хвилини вересня минулого року не вірили, що 83-й Міжнародний Конгрес ПЕН відбудеться у Львові. Ми працювали над цією ідеєю два роки, кожна країна мала би за щастя провести цей захід. Була і потужна конкуренція, і опір, але ми вибороли це право, яке накладає честь і певну відповідальність», – повідомив програмний директор Конгресу, Президент Українського центру Міжнародного ПЕН Микола Рябчук.

Окрім того, Микола Рябчук зауважив, що у процесі дискусій навколо кандидатури міста, яке мало б прийняти Конгрес, було обрано саме Львів як культурну столицю України, яка має відповідний пул організацій із інституційною спроможністю прийняти подію такого рівня.

Ольга Муха, куратор, координатор команди 83-й Міжнародний Конгрес ПЕН у Львові, очільниця Офісу «Львів – місто літератури ЮНЕСКО» наголосила, що перебіг події із такою тематикою логічний саме у Львові, оскільки місто уже є не лише містом літератури, як в титулі ЮНЕСКО, так і на мапі України, але й стихійною домівкою для тих, хто потребує прихистку через вимушене переселення із Криму чи східних регіонів. Окрім того, Ольга Муха звернула увагу на те, що програма Конгресу поєднує дипломатичну складову (закрита програма) та літературну (відкрита програма для усіх охочих), тому у вересні запросила усіх містян і не тільки до активної участі у відкритій культурній програмі, нагадавши, що цей місяць буде у Львові ще більш літературним, ніж зазвичай.

«Ми раді тому факту, що Конгрес відбудеться саме в Україні у Львові і маємо приємну кооперацію з Українським центром ПЕН та Львівською командою Конгресу, в тому числі Офісом міста літератури ЮНЕСКО та Львівською міською радою», – додала Кетлін Кальдма, Секретар Міжнародного ПЕН-клубу, Президент Естонського центру Міжнародного ПЕН-клубу, – під час скайп-включення з Греції та згадала зіркових гостей конгресу: нобелівських лауреаток Світлану Алексієвіч та Герту Мюллер, неодноразового номінанта Адама Загаєвського та цілу низку опінієн-мейкерів із понад сотні країн світу. Зазначила й активну участь українських авторів, які підтвердили свою участь: Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Олена Стяжкіна, Андрій Курков та інші.

«Важливо по-максимуму використати можливість побути біля людей, які творять сьогодні світ, книжки яких змінювали хід подій у цілих країнах», – наголосив Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку.

«Про набір волонтерів буде оголошено до кінця липня на Faсebook-сторінці проекту», – розповіла Богдана Брилинська, координатор з партнерства 83-го Міжнародного Конгресу ПЕН у Львові, головний спеціаліст відділу культурних індустрій управління культури департаменту розвитку Львівської міської ради. Також Богдана Брилинська повідомила про початок реєстрації делегатів на Конгрес і запуск інформаційної сторінки та звернула особливу увагу на слоган «When truth comes true», що відображає ідею конгресу в Україні, яка зараз, не зважаючи на  складну політичну ситуацію, намагається впевнено рухатись в бік формування відкритого суспільства.

«Ми очікуємо, що до Львова приїде близько 200 делегатів із усього світу. Це не так багато як на «Євробаченні», чи «Євро», але це стратегічно важливіша публіка. І це шанс, який треба використати, щоб представити себе, почути і зрозуміти іншого, – вважає Микола Рябчук. – Багато письменників переслідуються і тепер, сидять у тюрмах, я вже не кажу про цензуру і конфіскацію книжок. Усі ми знаємо про долю Олега Сенцова… зараз критична ситуація в Криму з членом Українського центру Міжнародного ПЕН-Клубу Миколою Семеною. На Конгресі будуть розглянуті ці та інші питання».

Щодо характеру Конгресу додала Ольга Гончар, координаторка з PR та комунікацій: «ПЕН-клуб – це міжнародна організація, яка має уже майже 100-річну історію й була створена, щоб допомагати письменникам у часи скрути».

Важливою складовою Конгресу може стати питання долучення Львова до міжнародної мережі ICORN, що захищає письменників, поетів, художників, музикантів, правозахисників, видавців, що перебувають у стані ризику, відстоюючи свободу слова, захищаючи демократичні цінності та сприяючи розвитку міжнародної солідарності.

«Ми мусимо навчитися слухати, якщо ми не чуємо, – ми не знаємо і не розуміємо подібних проблем в інших країнах – у Африці, Азії. Ми не можемо вимагати такого самого розуміння наших проблем, тому я хочу звернути вашу увагу на потребу бути уважними  до інших, не бути надто егоїстичними й не нарікати, що нас не чують і не розуміють, а ми цього прагнемо» – резюмував Микола Рябчук.

Нагадаємо, що 17-24 вересня у Львові  відбудеться 83-й Конгрес Міжнародного ПЕН-клубу. На декілька днів культурна столиця України стане світовим центром літературних та інтелектуальних дискусій. Тема 83-го Конгресу Міжнародного ПЕН-клубу у Львові –  «Відстоювання правди у добу пропаганди».

Близько 230 лідерів думок, видатних письменників, поетів, перекладачів, журналістів, істориків, публіцистів та редакторів із 101 країни світу говоритимуть чотирма мовами про літературу, творчість та свободу слова. Під слоганом 83-го Конгресу ПЕН «Коли правда стає істиною» відбудеться засідання делегатів Міжнародного ПЕН-клубу та низка відкритих подій, панельних дискусій, літературних читань, презентацій і зустрічей.

Серед зіркових гостей 83-го Конгресу ПЕН – нобелівські лауреати Світлана Алексієвіч (Білорусь) та Герта Мюллер (Румунія-Німеччина), неодноразовий нобелівський номінант Адам Загаєвський (Польща), Пітер Померанцев (Велика Британія), Людмила Уліцька (Росія), Пол Остер (США), сучасні українські письменники Юрій Андрухович, Андрій Курков, Сергій Жадан, Олена Стяжкіна і ще 200 найяскравіших літераторів із усього світу.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ