На Личаківському кладовищі помолились за полеглих військових

Щомісячно Центр військового капеланства УГКЦ організовує спільну молитву на могилах полеглих військових. Вчора, 7 вересня, на Личаківському кладовищі разом з рідними Героїв помолився Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав спільно з 40 єпископами з України, США, Канади, Бразилії, Аргентини, Австралії, Великобританії, Німеччини, Польщі, Італії, Франції, представниками громад з Казахстану, Білорусії, Румунії; військовими капеланами.  Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

 

«Ми приїхали сюди, на Личаківське кладовище, щоб стати перед могилами наших Героїв, військовослужбовців і волонтерів, які поклали своє життя на вівтар України. Їхня жертва, яку вони склали, є нашим скарбом – і духовним, і національним. Скарбом, який стане наріжним каменем вільної, оновленої і незалежної України. Духовним скарбом, на прикладі якого будуть виховуватися цілі покоління українців. Сьогодні в тих драматичних днях наш український народ так спонтанно висловив розуміння геройської смерті. Сьогодні навіть малі діти знають цих кілька слів «Герої не вмирають!». Як християни ми пам’ятаємо, що Героєм може зробити не ненависть людини до ворогів, але Любов до Батьківщини, до своєї родини. Та людина, яка має у серці любов, здатна на героїзм, насправді не вмирає. Бо Любов, яка виходить від Бога, є сильніша за смерть. Тому сьогодні, коли ми дивимося в очі тих хлопців, які з Вічності на нас споглядають, ми відчуваємо, що вони – вільні, вони  з нами, нас чують. Хоча ми говоримо про них, як про наш духовний і національний Скарб, але їхня смерть нам болить», – зазначив у зверненні до родин загиблих Блаженніший Святослав.

 

Після панахиди Блаженніший Святослав благословив кожну родину, яка втратила близьких на сході, вділив архипастирське благословення і подарував пам’ятні дарунки.

 

Кожен із єпископів також мав можливість молитовно підтримати батьків, дружин, дітей, друзів Героїв.

 

«Ми сьогодні прийшли з цілим Синодом єпископів нашої Церкви, щоб помолитися і побути спільно із родинами загиблих. Сьогодні Личаківське кладовище – це місце, де здійснюється іспит нашого сумління і водночас місце, яке ніби благословляє на прийняття наступних рішень», – зазначив єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ Преосвященніший Владика Володимир (Груца).

 

Також владики із зарубіжжя мали можливість подарувати родинам загиблих сувенірні подарунки українців по той бік океану.

 

«Наші діти не знають достеменно про АТО, але вони зі своїми родинами розділяють цей біль. Як ви бачите – на кожній розмальовці, окрім побажання, написані рядки молитви. Таким чином українці у Канаді єднаються із своїми братами і сестрами тут. Слава нашим Героям, які ризикують власним життям, захищаючи гідність. Тому хочу сказати рідним загиблих, а також всім українцям: ви – не є самі, ми знаємо про це там, за океаном і підтримуємо вас молитвою!» – зазначив владика Браєн.

 

Джерело: velychlviv.comКоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ