На Луганщині відбудеться відкритий обласний етнофестиваль «Стежками Лемківщини»

За підтримки департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації у смт. Новоайдар Новоайдарського району Луганської області 21-24 вересня відбудеться масштабний захід – VII  відкритий обласний етнофестиваль «Стежками Лемківщини» у якому візьме участь Жіночий квартет «Дивоцвіт» народного дому с. Зимна Вода, Пустомитівського району Львівської області.

 

Метою заходу є розвиток та відродження  української національної свідомості, збереження історичної пам’яті, звичаїв, мовних, культурних та побутових традицій етнічних груп населення Луганщини. Однією з них є нащадки лемків – українського населення, депортованого з території Польщі у Луганську область, до якої, тільки в грудні 1944 року, було примусово переміщено 8729 сімей. Фестиваль має на меті вшанування 70-тої річниці трагічних подій початку примусового виселення українців з етнічних земель.

 

Довідково:

 

Жіночий квартет “Дивоцвіт” народного дому с. Зимна Вода (кер. Марта Бойко)

 

Колектив у складі Мар’яни Іващишин, Лесі Дерпак, Віри Паращак і Марти Бойко створений у лютому 2016 року. У березні цього ж року брали участь у зйомці передачі «На часі» на Львівському телебаченні. Виступають в Народному домі с. Зимна Вода, також у с. Конопниця, у м. Пустомити, у м. Львові. Брали участь у Різдвяних фестивалях «Різдво в гаю», «Бойківська розколяда», «Прощання з колядою», «Лемківська маланка», минулого року брали участь у звітному концерті Пустомитівського району, що відбувався у Львівській обласній філармонії. Здобули перше місце в конкурсі-огляді колективів Пустомитівського району і друге місце – на обласному конкурсі-огляді колективів малих форм. Нещодавно повернулися із Фестивалю лемківської культури у Ждині (Республіка Польща).  Бралиучасть у лемківському фестивалі, що відбувався у с. Зимна Вода 26-27 серпня, тепер готуються до фестивалю-конкурсу «Пісні незабутого краю» (м. Городок). У репертуарі колективу не лише українські народні і сучасні пісні, але й духовна музика.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ