На Львівщині можна безкарно знищити майже 8 тис пам’яток

Станом на сьогодні на території Львівської області є 8 419 об’єктів культурної спадщини, з яких 539 – національного значення та 7 880 – місцевого. Проте, майже всі вони (понад 7 900) не внесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, що призводить до незаконних дій щодо них, – повідомила прес-служба прокуратури Львівської області.

 

На даний час, відповідно до вимог ст. 14 Закону України “Про охорону культурної спадщини”, до Державного реєстру нерухомих пам’яток України внесено лише 90 пам’яток.

 

Водночас, упродовж 2014-2017 років Львівська ОДА  розглянула 445 облікових документацій на об’єкти культурної спадщини, які відповідними наказами рекомендовані до внесення у Реєстр. Однак, понад 7 900 пам’яток залишаються не внесеними до Реєстру, що, у свою чергу, сприяє вчиненню щодо них незаконних дій – реконструкцій, перепланувань тощо.

 

Вказане свідчить про неналежне виконання виконавчими органами місцевого самоврядування вимог ст. 6 Закону України “Про охорону культурної спадщини” щодо подання пропозицій про включення об’єктів культурної спадщини до Реєстру чи виключення їх з нього.

 

Враховуючи зазначене, місцеві прокуратури вивчили стан законності у сфері охорони культурної спадщини, зокрема, щодо повноти вжитих заходів місцевим самоврядуванням. Виявивши факти порушень, прокуратура пред’явила до суду 22 адміністративних позови.

 

На даний час Львівським окружним адміністративним судом уже розглянуто та задоволено 5 позовів прокурорів. Бездіяльність виконавчих комітетів відповідних сільських та міських рад визнано протиправною.

 

Посадовців зобов’язано виконати вимоги чинного законодавства щодо виготовлення облікової документації на об’єкти культурної спадщини, що розташовані на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць.

 

Ще 17 позовів перебувають на розгляді у суді, а відтак, робота у цій сфері триває.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ