На Львівщині представили виставку зображень народного одягу Західних областей України

12 вересня стартувала унікальна, ретроспективна виставка «Народний одяг Західних областей України. Акварелі. Малярство», присвячена 140-річчю від дня народження відомого українського графіка, маляра, дослідниці народної творчості Олени Кульчицької у Художньо-меморіальному музеї О. Кульчицької. Про це повідомляє прес-служба ЛОДА.

 

На виставці представили 53 роботи мисткині із фондів Національного музею у Львові ім. А. Шептицького. Це – численні малюнки українського народного одягу західних областей України: Тернопільської, Чернівецької, Станіславської, Дрогобицької, Львівської, Волинської, Рівненської областей, де художниця досліджувала і замальовувала зразки народного одягу.

 

У акварелях Олени Кульчицької, в основному, зображені загальний вигляд святкового й повсякденного (літнього і зимового) жіночого та чоловічого одягу у різних ракурсах. А техніку малюнка пером, часто-густо у поєднанні з аквареллю, застосовувала для відтворення елементів, деталей та прикрас одягу (вишивка, металеві прикраси тощо).КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ