На Львівщині прокурори подали 17 позовів на захист прав дітей

На Львівщині ювенальні прокурори подали до суду 17 позовів на суму 700 тис. грн, повідомила прес-служба прокуратури Львівської області.

Так, левова частка позовних заяв,  поданих до суду упродовж поточного року ювенальними прокурорами, стосувалась захисту майнових, житлових прав дітей соціально вразливої категорії.

Зокрема, Радехівська місцева прокуратура звернулась до суду для захисту      права на спадщину 3 неповнолітніх сиріт. У дітей були об’єктивні перешкоди для набуття у нотаріальному порядку спадкових прав на  житловий будинок та господарські споруди вартістю більше 100 тис. грн, оскільки їх матір за життя не оформила відповідних документів. Відтак, прокурором заявлено відповідний позов про визнання прав власності на будівлі за сиротами.

Крім того, прокурори реагували на порушення прав неповнолітніх щодо отримання належних їм соціальних стипендій та виплат.

Так, Самбірською та Стрийською місцевими прокуратурами пред’явлено 4 адміністративні позови з вимогою донарахувати та виплатити одноразову грошову допомогу  випускникам  шкіл-інтернатів на загальну суму 28 тис. грн.

Червоноградська місцева прокуратура встановила факт, коли студентам – дітям шахтарів, які мають право на отримання підвищеного розміру стипендії, отримували її на загальних підставах. Відтак, прокурор звернувся до суду з вимогою стягнути на користь цих неповнолітніх 21 тис. грн недоплачених їм коштів.

Водночас,   ювенальними прокурорами вжито заходів представницького характеру  з метою   відновлення інтересів держави у сфері охорони дитинства, зокрема,  усунення порушень законодавства при використанні майна закладів освіти,   витребування їх з чужого незаконного володіння.

До прикладу, Львівською місцевою прокуратурою №3  подано до суду позовну заяву про визнання недійсним договору оренди одного із приміщень   середньої загальноосвітньої школи №55 м.Львова вартістю майже 250 тис грн, оскільки це майно передано суб’єкту господарювання для цілей, не пов’язаних з освітніми процесами.

З аналогічних підстав Городоцькою місцевою прокуратурою   заявлено позов із вимогою звільнити незаконно орендоване підприємцем приміщення   дошкільного закладу у с. Зав’язанці Мостиського району.

Також, прокурори звернулись до суду з метою стягнення  загалом більше 180 тис. грн  заборгованості за договорами оренди майна навчальних закладів.

Зазначимо, що на цей час судами задоволено 4 позови ювенальних прокурорів, пред’явлених на захист прав   неповнолітніх та охорони дитинства, решта позовних заяв перебувають   на розгляді.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ12:30, вівторок, 19 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
12:00, вівторок, 19 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
8:25, вівторок, 19 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:30, понеділок, 18 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0