На Львівщині спробували незаконно передати паї померлих

На Львівщині прокуратура запобігла незаконній передачі в користування понад 300 га земель. Вказаною землею виявились паї померлих мешканців м. Бібрка, с. Шпильчина та с. Стрілки Перемишлянського району, які без проведення процедури визнання спадщини відумерлою мали протиправно передати в користування на 7 років, повідомила прес-служба прокуратури Львівської області.

 

Нагадаємо, напередодні Львівський окружний адміністративний суд задоволив позов Золочівської місцевої прокуратури, поданий в інтересах держави до Бібрської міської ради про скасування рішення, яким незаконно погоджено передачу в оренду земельних ділянок площею понад 115 га земель.

 

На даний час, Золочівською місцевою прокуратурою скеровано в Львівський окружний адміністративний суд аналогічний адміністративнй позов про скасування вже рішення Стрілківської сільської ради Перемишлянського району про передачу цьому ж суб’єкту господарювання в оренду земельних ділянок площею понад 193 га за рахунок невитребуваних паїв померлих громадян на території вказаної сільської ради.

 

Зазначимо, що відповідно до вимог чинного законодавства, при відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття суд визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Спадщина, не прийнята спадкоємцями, охороняється до визнання її відумерлою.

 

Таким чином, завдяки Золочівській місцевій прокуратурі вдалося запобігти незаконній передачі в користування понад 300 га земельКоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ