На Львівщині виявили ряд порушень прав неповнолітніх засуджених

Ювенальні прокурори перевірили стан профілактичної роботи з засудженими неповнолітніми. Як наслідок, виявлено непоодинокі порушення вимог чинного законодавства при здійсненні контролю за поведінкою неповнолітніх, яких засуджено до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, повідомила прес-служба прокуратури Львівської області.

 

Перевірки проведено у територіальних підрозділах Національної поліції у Львівській області та кримінально-виконавчих інспекцій Державної пенітенціарної служби України у Львівській області.

 

Зокрема встановлено, що заходи, які вживаються кримінально – виконавчою інспекцією не сприяють перевихованню дітей і жодним чином не стримують їх від вчинення повторних злочинів.

 

До прикладу, Городоцькою місцевою прокуратурою зареєстровано кримінальне провадження за фактом підроблення працівником поліції підписів неповнолітнього засудженого у документах, які свідчать про те, що з ним проведено щомісячну профілактичну роботу з метою його перевиховання. При тому, що така робота з ним не проводилася.

 

Цією ж прокуратурою встановлено, що Яворівським відділом поліції всупереч вимог чинного законодавства упродовж останніх 4 місяців жодного разу не проведено виховних бесід із неповнолітнім,  якого судом засудженого до 3 років позбавлення волі та звільнено від відбування покарання з випробуванням на 1 рік 6 місяців.

 

Прокуратурою констатовано, що профілактична робота із 18 засудженими неповнолітніми, які перебувають на обліку у органах поліції у Самбірському, Старосамбірському, Турківському, Стрийському, Сколівському, Жовківському районах області також є неналежною та малоефективною. У зв’язку з цим, на усунення вищевказаних порушень місцевими прокуратурами керівникам територіальних органів поліції у лютому поточного року внесено 13 вказівок, які наразі перебувають на розгляді.

 

Крім того, через неналежне здійснення відомчого контролю за роботою підпорядкованих органів поліції, та з метою невідкладного вжиття додаткових організаційних заходів, спрямованих на  недопущення виявлених прорахунків у майбутньому, прокуратурою Львівської області скеровано лист керівнику ГУ НП у Львівській області.

 

Аналогічні порушення вимог кримінально-виконавчого законодавства прокурорами виявлено в діяльності територіальних підрозділів кримінально-виконавчої інспекції УДПС України у Львівській області.

 

Йдеться також про формальний підхід до проведення профілактичної роботи з дітьми, які вступили у конфлікт із законом, посадовцями не вивчаються соціальні умови, в яких ці діти проживають та не з’ясовується можливість впливу на них з боку інших осіб. Також ними не належно здійснюється контроль за станом відбування покарання неповнолітніми.

 

З огляду на це, місцевими прокуратурами в територіальні підрозділи кримінально – виконавчої інспекції УДПС України у Львівській області внесено 8 вказівок з вимогою усунути виявленні порушення. На даний час за результатами розгляду 1 вказівки до дисциплінарної відповідальності притягнуто 1 посадову особу, решта – перебувають на розгляді.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ