На Львівщині завершилося міжнародне військове навчання «Кленова арка-2016»

У п’ятницю, 18 листопада, на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки (Старичі, Львівська обл.) успішно завершилося багатонаціональне командно-штабне навчання «Кленова арка-2016», повідомив підполковник Василь Лабай, прес-офіцер навчання «Кленова арка-2016».

 

Маневри, які тривали близько двох тижнів, проходили під наставництвом канадських інструкторів за участю військовослужбовців Збройних Сил України, Литви та Польщі.

 

Україну на навчанні представили воїни десантно-штурмового батальйону 80-ї окремої десантно-штурмової бригади ВДВ, що входить до складу приданих підрозділів Литовсько-Польсько-Української бригади.

 

За словами співкерівника навчань з української сторони підполковника Ігора Скибюка, українські десантники, весь процес планування та прийняття рішень здійснювали згідно з євроатлантичними процедурами.

 

«Важливо відзначити, що штатна структура десантно-штурмового батальйону була адаптована відповідно до структури НАТО. Місцевість, на якій розгорталися події командно-штабного навчання, – конкретний регіон держави. Це було зроблено для того, аби наші військовослужбовці мали можливість «прив’язатися» до місцевості та, відповідно, могли більш реалістично і детально діяти», – наголосив підполковник Ігор Скибюк.
В ході військового вишколу, який об’єднав понад двісті армійців із чотирьох країн світу, було злагоджено та синхронізовано процедури, порядок забезпечення і подальшого виконання завдань приданих до багатонаціональної бригади українського, польського і литовського батальйонів. Також військовослужбовці вдосконалили свої практичні навички під час проведення стабілізаційних та миротворчих операцій.
Як повідомив співкерівник навчання з канадської сторони підполковник Джон Вудгейт, сценарій військових маневрів розроблений канадськими військовими фахівцями, був динамічним, реалістичним та складним.

 

«Під час навчань були створені можливості для військовослужбовців з різних країн співпрацювати, вчитися і ділитися досвідом. Сценарій навчання відповідав тим загрозам та викликам, які найбільш типові для сучасних збройних конфліктів в усьому світі. Ми задоволені рівнем результатів, який був досягнутий усіма учасниками вишколу»,– зазначив підполковник Джон Вудгейт.
На урочистості з нагоди завершення навчання прибули військові високоповажні особи з країн-учасниць серед яких командир 80-ї окремої десантно-штурмової бригади ВДВ ЗС України полковник Володимир Шворак, командувач сухопутних військ Литовської Республіки бригадний генерал Вальдемарас Рупшіс, командир ЛИТПОЛУКРБРИГ полковник ЗС Польщі Зенон Бжушко та командир 5-ї дивізії Збройних Сил Канади бригадний генерал Карл Тюрен.

 

Гості відвідали розгорнутий командний пункт Литовсько-Польсько-Української бригади, який виконує операції під керівництвом заступника командира ЛИТПОЛУКРБРИГ полковника Володимира Юданова. Вони взяли участь у брифінгу командира десантно-штурмового батальйону майора Олега Баляса, оглянули роботу інших секцій та підрозділів, що беруть участь та відповідають за організацію і проведення навчання, поспілкувалися з учасниками «Кленової арки-2016».

 

Під час церемонії закриття багатонаціональних навчань кращих військовослужбовці було нагороджено пам’ятними відзнаками.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ