На Львівщині збудують 8 теплиць для саджанців лісу

Під час колегії Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства відбулася дискусія про найбільш актуальні питання з розширеного відтворення лісів, а також про перспективу облаштування лісового розсадника з контейнерним способом вирощування сучасного лісосадивного матеріалу. Участь у заході взяв голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, повідомляє прес-служба Львівської обласної ради.

 

На його переконання, на суперсучасний спосіб виробництва лісосадивного матеріалу проектною потужністю 2,5-3,5 млн сіянців (мінімум) можемо вийти вже наступного року.

 

«Як у нас садять ліс? Повністю зрубують ділянку, після цього запускають спеціальний трактор із зубом, який тягне траншею. Після цього йдуть робітники і копають лунку. Далі – саджанець, котрий вони перед цим добряче травмували, висмикнувши із розсадника, садять у лунку. Велике значення має погода, коли садять ліс, а також безліч інших факторів.

 

Однак увесь світ давно зрозумів, що ліс треба садити так само, як, умовно, садять дерева, котрі продаються у вазонках. Це робиться міні-вазонками у контейнер спосіб. І вже є дослідження про те, яким цей контейнер має бути: як у нього повітря повинно проникати, що в нього потрібно додавати тощо.

 

Автонавантажувач розміщує ці контейнери у теплиці, а через півтора роки увесь контейнер із ґрунтом ставиться в лунку. У цій технології приживлюваність – дуже висока.

 

Саме цю технологію ми хочемо запровадити, оскільки у нас банк насіння вже є. Ми хочемо мати можливість збудувати за швецькою технологією такий спосіб контейнерного вирощування. Планується збудувати 8 нових теплиць. І за цим майбутнє», – розповів Олександр Ганущин.

 

За словами очільника обласного парламенту, курс, котрий облрада взяла на підтримку лісовідновлення, має стати запорукою виділення на наступний рік приблизно 5 млн грн.

 

Нагадаємо, що на Львівщини функціонує «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» – єдине підприємство в Україні, яке застосовує сучасні технології в насінництві.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ16:31, середа, 14 листопада 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
16:30, середа, 14 листопада 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0