На мапі Львова з’явився новий кластер

Учора у Львові офіційно зареєстрували кластер видавничої діяльності та поліграфії. Робота над його створенням тривала протягом двох років. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

 

Протягом цього часу за підтримки КУ «Інститут міста» було організовано низку зустрічей, стратегічних сесій, круглих столів, головна мета яких полягала у тому, щоб компанії перестали бачити один в одному конкурентів і максимально наблизити їх до розуміння ефекту синергії. В результаті проробленої роботи представники 8 компаній дійшли згоди і виступили засновниками Кластеру видавничої діяльності та поліграфії. Засновники Кластеру – Видавництво Старого Лева, видавництво «Свічадо», видавничий дім «Молода Галичина», «Диз – арт», «Кольоровий світ», «Лавіс», «МАТАІ-Україна», рекламно-видавнича фірма «Поліграф-сервіс».

 

На посаду голови наглядової ради обрано Олексія Шинкаренка (директор ТзОВ «Кольоровий світ»), на посаду виконавчого директора – Марію Салієнко.

 

До складу Наглядової ради кластера запросили увійти представників КУ «Інститут міста» (Андрій Пундор), Департаменту економічної політики ЛМР (Вікторія Довжик) та Української академії друкарства (Володимир Маїк).

 

«Інститут міста працює з кластерами з 2009 року. Від того часу почали свою діяльність кластер ІТ і кластер туризму. Станом на сьогодні ми можемо похвалитися великими та успішними проектами по цих двох кластерах, і нам приємно, що на карті Львова з’являється нові галузі, які прагнуть об’єднати свої зусилля для успішного розвитку не тільки компаній, а й галузі загалом», – зазначає Андрій Пундор, керівник програми стратегії KУ «Інститут міста».

 

«Вітаю з офіційним створенням Кластеру «Видавничої діяльності та поліграфії». День реєстрації кластеру співпав з відкриттям 23 Форуму видавців у Львові, що є дуже символічним і надихаючим. Бажаю учасникам кластеру стати рушійною силою у формуванні видавничо-поліграфічної і пакувальної промисловості нового зразка, створення новітніх технологій, матеріалів і устаткування, формування  культурно-інформаційного простору України», – додає Володимир Маїк, проректор з наукової роботи Української академії друкарства.

 

«Це насправді дуже знакова подія і я всіх нас вітаю з цим. Стратегія конкурентоспроможності міста Львова, прийнята у 2010 році, грунтується на теорії побудови економічних кластерів. Першими нашими кластерами, як певним локомотивом розвитку, стали Кластер ІТ – Бізнес-послуг, а також  Кластер туризму. Але ми задекларували, що кластерна модель буде поширюватись і  на інші галузі міської економіки.  І це важливо, аби інші сфери, і в першу чергу виробничі галузі, об’єднувались в кластери.  Кожне нове об’єднання підприємств, із залученням навчальних закладів, владних структур – це нові можливості для кожного з підприємців, які входять в таке об’єднання. Це можливість для розвитку галузі в цілому, а в майбутньому  – можливості для розвитку міста. Тому ще раз нас всіх вітаю з створенням нового кластеру, та сподіваюсь, що в майбутньому з’явиться ще багато нових економічних кластерів на території міста Львова», – відзначає Вікторія Довжик, в.о. начальника управління економіки Львівської міської ради.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ