На площі Ринок відкрилась фотовиставка «Історія повстанської фотоплівки»

У суботу, 14 жовтня, у 75-ту річницю створення УПА, музей «Територія Терору» презентував свою вуличну виставку, присвячену українським повстанцям. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

 

Вона має назву «Історія повстанської фотоплівки» та являє собою серію світлин учасників українського підпілля, зроблених на основі унікальних негативів з повстанського фотоархіву, який був переданий музею «Територія Терору» ветераном УПА Богданом Ряпичем у 2011 році. Саме йому вдалося відшукати архів після здобуття Україною незалежності, розповісти історію появи світлин та ідентифікувати частину вояків. Фотоплівка є одним з небагатьох цілісно збережених візуальних джерел, що ілюструють боротьбу УПА.

 

На відкритті виставки Ольга Гончар, директор музею «Територія Терору», наголосила на важливості комунікації наукових установ з свідками тогочасних події, адже завдяки такій співпраці і стала можливою поява виставки «Історія Повстанської фотоплівки». Заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко подякував усім хто працював над виставкою та наголосив на важливості таких проектів.

 

Під час представлення відбулась невелика екскурсія фотовиставкою від її куратора – наукового співробітника музею Андрія Шиманського. Він розповім присутнім історію діяльності УПА на теренах Старосамбірщини у 1947 році (саме тоді були зроблені представлені на виставці фото); наголосив на окремим моментах біографії деяких вояків, зокрема повстанця під псевдом «Коля» – вихідця з Казахстану, який воював пліч-о-пліч з українськими повстанцями проти радянських військ; також поділився з присутніми спогадами про співпрацю з Богданом Ряпичем.

 

Виставка експонуватиметься на площі Ринок, перед входом до Ратуші, до 31 жовтня.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ