На ремонтно-реставраційні роботи в церкві св. Параскеви П’ятниці з міського бюджету Львова виділено 900 тис грн

У Львові відновлюють сакральні споруди. Як повідомили в управлінні охорони історичного середовища ЛМР, цього року продовжать ремонтно-реставраційні роботи в церкві св. Параскеви П’ятниці (вул. Б. Хмельницького, 77). З міського бюджету Львові виділено 900 тис. грн. на проведення ремонтних робіт у цьому храмі. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

«Це перехідний об’єкт з минулого року. Цього року ремонтні роботи тут буде завершено. Роботи розпочнуть, коли буде тепло. Оскільки у храмі св. Параскеви П’ятниці проводять роботи по каменю, тому температура має бути стабільна – і вдень, і вночі більше 5-10 С0. Тому раніше квітня роботи не розпочнемо», – розповіла Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища ЛМР.

За її словами, з міського бюджету Львова цього року на ремонтно-реставраційні роботи в церкві св. Параскеви П’ятниці виділено 900 тис. грн.

«Реставраційні роботи у нашому храмі мають кілька етапів. Перший етап ми вже здійснили. Це перекриття даху міддю: ми зробили це своїми силами. Наразі дах не тече. Другий етап – недавно закінчили гідроізоляцію. Третій етап – реставрація каменю, бо він має властивість відлущуватись. Маємо це зробити, а також обробити цеглу, щоб зберегти її у первісному стані.

Поки що реставраційні роботи передбачаємо зробити ззовні храму, але звісно в планах є реставрація всередині храму», – розповів о. Ігор Малетич, настоятель храму св. Параскеви П’ятниці УПЦ КП.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ