На вул. Винниченка відновлять спорт-майданчики, а також облаштують місце для гри у петанк

ЛКП «Спортресурс» розпочало роботи з відновлення баскетбольного та скейт-майданчиків на вулиці Винниченка. Роботи знаходяться на етапі виготовлення проектно-кошторисної документації. Зокрема, на скейт-майданчику буде розроблено нові конструкції, облаштоване покриття та огорожа майданчика. Про це інформують у ЛМР.

Також, на вільній земельній ділянці в рамках реалізації одного з проектів переможців «Громадського бюджету» передбачено облаштування майданчика для гри у петанк.

ДОВІДКОВО:

Петанк (з фр. pétanque) є одним з різновидів боулзу, метою якого є, стоячи всередині кола (обома ногами торкаючись землі), кинути порожнисті металеві кулі якомога ближче до маленької дерев’яної кулі (cochonnet, piglet, bouchon, le petit — кошонет, поросятко, паця, джек, бушон, корок, малесенький). У грі, як правило, грають на жорсткому ґрунті або гравії, але можна також грати на траві, піску тощо. Гра подібна до бочче і боулз.

Гра в сучасній формі виникла в 1907 році в Ла Сіота, в Провансі, на півдні Франції. Англійською та французькою мовами назва петанк походить від la petanca [peˈtaŋkɔ] в провансальському діалекті окситанської мови, що означає “ноги разом” або, точніше, “ноги на якорі”.

У Франції в петанк грають близько 17 мільйонів осіб (в основному під час літніх канікул). Є близько 375 тис. гравців, ліцензованих Федерацією Французького Петанку і близько 3 тис. — в Англії. В Квебеку — близько 20 тис. Крім того, петанк-клуби є в США та в Південно-Східній Азії (у зв’язку з французькою присутністю в цьому регіоні протягом останніх століть): Лаос, Північний Таїланд, В’єтнам, Камбоджа. Існують петанк-клуби і в Україні, зокрема в Ужгороді, Мукачеві, Львові, Києві, Харкові. Робота у “Всеукраїнської федерації петанку” , визнання виду спорту ПЕТАНК в Україні, затверджено всеукраїнські правила змагань з петанку, затверджено класифікацію спортсменів, уроки фізичного виховання з петанку у школі на протязі всього навчального року. Провели Чемпіонати України серед дітей. Збудовано найбільший стадіон, де є 20 професійних майданчиків. Клуби ВФП – Київ, Харків, Львів, Ужгород, Хмельницький, Дніпропетровськ, Херсон, Житомир, Тернопіль. Петанк в Україні почали грати з початку нульових в Києві та Ужгороді. В 2007 році в Ужгороді створена Федерація петанку України. На даний момент до федерації входить 9 клубів та 14 обласних підрозділів.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ