На Жовківщині вшанували пам’ять знаного правника Герша Лаутерпахта

Сьогодні, 6 жовтня, у Жовкві, на будівлі районного суду, урочисто відкрили меморіальну таблицю серу Гершу Лаутерпахту. Захід приурочили до 120-річчя від дня народження відомого юриста-міжнародника світового масштабу.

Відкриття таблиці ініціювали співробітники факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка.

«Таблиця на будівлі суду має дуже символічне значення, адже Лаутерпахт був суддею Міжнародного суду. А те, що Львівський університет, і кафедра міжнародного права, зокрема, намагається відновити і передати новому поколінню пам’ять про цього непересічного правника – це закономірний факт. Ми повинні про нього пам’ятати і поширювати інформацію про його діяльність», – зазначив один із ініціаторів встановлення таблиці, доцент кафедри міжнародного права ЛНУ ім. І. Франка Ігор Земан.

«Та концепція прав людини, яку започаткував і ввів в обіг у міжнародному праві сер Герш Лаутерпахт, має стати центральною і фундаментальною не лише для судової влади, а й для усіх органів влади», – зауважила директор департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської облдержадміністрації Поліна Лі.

В межах вшанування 120-річчя від дня народження Герша Лаутерпахта відбулася також Міжнародна конференція «Правові концепції Герша Лаутерпахта у теорії та практиці міжнародного права». У конференції взяли участь науковці Віденського, Варшавського, Ягеллонського університетів, а також Одеської юридичної академії та Львівського університету ім. Івана Франка.

Довідково:

У 2017 році виповнюється 120 років від народження Герша Лаутерпахта, відомого у всьому світі британського професора міжнародного права, фундатора сучасного міжнародного права прав людини, який був студентом Львівського університету. Герш Лаутерпахт – уродженець Жовкви. Був професором Кембриджського університету, у 1952—1954 роках — член Комісії міжнародного права ООН, у 1955—1960 роках — суддя Міжнародного суду в Гаазі. Лаутерпахт є одним із авторів концепції прав людини як норми міжнародного права.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ