Наше завдання, щоб Великий шовковий шлях проходив через Україну, – Кухцінський

Китай сьогодні зацікавлений у відновленні Великого шовкового шляху, який існував більше кількох тисяч років, тому Європа повинна стати партнером. І наше завдання – щоб частина цього шляху пролягала через Україну. Про це заявив Маршалок Сейму Республіки Польща Марек Кухцінський 24 червня у Трускавці під час дискусії щодо Карпатської макрорегіональної стратегії.

 

За словами Маршалка Сейму, у цьому аспекті особливу увагу займає розвиток інфраструктури: доріг, прикордонних пунктів пропуску, аеропортів тощо. Зокрема, він озвучив кілька цифр, що доводять необхідність розвитку прикордонної інфраструктури.

 

«На польсько-німецькому кордоні було 43 пункти перетину. І ще у 2004 році, за кілька місяців до приєднання Польщі до ЄС, через ці пункти перетину кордону пройшло близько 90 мільйонів людей. Щоб уявити масштаб, порівняймо ситуацію на польсько- українському кордоні, де усього 14 пунктів пропуску. Лише минулого року (2016-го) вони обслужили близько 22 мільйони людей, – зазначив Марек Кухцінський. – Тому одна із основних наших цілей – забезпечити так, щоб цих пунктів було максимально багато, а рух відбувався максимально комфортно для кожного учасника. На мою думку, це набагато краще від усієї нашої політики».

 

Очільник польського парламенту звернув увагу, що сьогодні важливим завданням також залишається підтримка урядової політики. «Одним із завдань наших країн також залишається створення різних організаційних форм, які би підтримували урядову політику».

 

Марек Кухцінський також запропонував варіант співпраці для країн Карпатського Єврорегіону у формі парламентської асамблеї. За його словами, це дозволило б підвищити безпеку та уникати таких ситуацій, як російська агресія на території України. «Зараз настав час, аби спробувати більш циклічну форму співпраці між нашими державами. Найкращою формою була би парламентська асамблея Карпатських держав, які зацікавлені у зміцненні безпеки на території від Прибалтійських країн до Грузії. Це посилило би ставлення країн до проблем безпеки», – відмітив спікер.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ