Настільний теніс стане доступним для незрячих дітей Львова

Сьогодні, 8 грудня, перший стіл українського виробництва, призначений для настільного тенісу для незрячих, буде передано вихованцям Львівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №100. Відтепер незрячі дітки зможуть не лише займатися шоудауном і розвивати свої навики, а й, завдяки такій грі, – вчитися долати життєві труднощі і відчувати себе успішними. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

 

Як розповіла керівник Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами НУ «Львівська політехніка» Оксана Потимко, у травні цього року такий стіл був завезений з-за кордону на два дні для пілотних змагань з шоудауну між українськими і польськими незрячими. Проте висока вартість столу унеможливлювала його масове поширення в Україні. Але завдяки співпраці Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами НУ «Львівська політехніка» з Благодійною організацією «Фонд родини Нечитайло», в Україні вперше з’явилося обладнання для шоудауну (настільного тенісу для сліпих). Такий стіл українського виробництва сьогодні передадуть у Львівську спеціалізовану загальноосвітню школу-інтернат №100.

 

«Вперше такий стіл побачила у Варшаві у 2009 році, пізніше – у Стокгольмі, і було дуже велике бажання, щоб цей вид спорту прийшов в Україну, бо його легко освоїти і незрячим дітям, і дорослим», – зауважила Оксана Потимко.

 

Як розповів один з ініціаторів появи такого столу у Львові, начальник Львівського регіонального центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» Мирослав Николаєв, у світі є багато різних видів спорту для незрячих, тому було зацікавлення долучати наших людей до нових видів спорту. «Основна наша мета – з допомогою спорту зробити так, щоб люди, які мають певні порушення здоров’я, могли максимально соціально адаптуватися, а спорт – це прекрасне середовище для руху, змагань та спілкування. Такий стіл у Західній Україні – перший, а такого виду змагань ще немає в українських видах спорту. Певні спроби уже є на Східній Україні, тому віримо, що незабаром такий вид спорту стане загальнонаціональним», – зазначає він.

 

Заняття настільним тенісом дають змогу незрячим людям розвивати слух, підтримувати поставу, краще орієнтуватися в просторі. Ця гра розвиває реакцію, швидкість мислення, координацію рухів. Це ще одна можливість для незрячої людини подолати певні труднощі, відчути себе успішною, повноцінною та самодостатньою.

 

«Ми завжди працюємо з ентузіастами своєї справи, які роблять корисні справи для дітей з інвалідністю, роблять світ інклюзивним, а спорт – це робота, яка завжди об’єднує, і тому ми підтримали ідею, яка виникла у Львові – виготовити стіл українського виробництва для українських незрячих дітей. Сподіваємось, що ця гра буде розвиватись, і згодом й інші заклади зможуть претендувати на такі столи для її розвитку», – зауважила директор БО «Фонд родини Нечитайло Вікторія Миколаюк.

 

Нагадаємо, «шоудаун» – екзотична назва настільного тенісу для незрячих, в який грає майже увесь світ. Це своєрідний симбіоз звичайного настільного тенісу та аерохокею. В шоудаун грають «на слух»: м’яч видає звуки, коли рухається по столу, і це допомагає сліпим гравцям відбивати атаки та захищати свої ворота. Ця гра не вимагає особливої підготовки, і грають у неї люди різного віку і можливостей.

 

Як зазначає Оксана Потимко, у  разі зацікавленості інших навчальних закладів для незрячих дітей, БО «Фонд родини Нечитайло» готовий і надалі сприяти поширенню цієї гри в Україні, забезпечуючи спеціалізовані заклади необхідним для цього обладнанням.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ