Наступним у бронзі в міні-макеті буде відображений Оперний театр

Ще один, вже третій, об’єкт міста став доступним для людей, які не бачать. Сьогодні на площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку відкрили макет – зменшену копію. На макеті розміщена табличка з текстом шрифтом Брайля. Бронзову міні-копію виготовили в рамках проведення реконструкції площі. Про це повідомляють в прес-службі ЛМР.

Вартість макету пам’ятника Т. Шевченкові – 200 тис. грн. Скульптори – брати Сухорські – Володимир і Андрій, вони робили основний пам’ятник та стелу. Форму виливали на скульптурній фабриці. Матеріал – бронза.

«Першим ми зробити макет Ратуші, дуже багато гостей нашого міста, незрячі, особливо діти мають приємність відчути, що таке Ратуша. Наступним ми відкрили макет Собору св. Юра. Прем’єр-міністр, який нещодавно був у Львові, також був вражений тим проектом. Сьогодні ми відкриваємо макет одного з першим пам’ятників в Україні для незрячих, бо можна підійти, відчути саму структуру, атмосферу. Що далі? Ми довго думали, на чому зупинятись. Одним зі символів нашого міста є наша Опера. Так само, як торік ми почали процес модернізації площі перед пам’ятником Тарасові Шевченкові, тут вже є можливість для людей з особливими потребами нормально під’їхати, так само ми хочемо зробити реконструкцію площі перед Оперним, бо фонтан, який там є, себе вже вичерпав. Давно розроблений проект фонтану, де вода буде йти з землі, той самий принцип, який ми маємо на пл. Митній. Думаю, до цього відкриття було би також дуже корисно зробити і сам макет нашої Опери для незрячих, для дітей. Велика подяка для усіх, хто долучився до проекту, до реновації площі, до будівництва цього макету. Дай Бог вперед, щоб ми робили Львів доступним для усіх.

В нас багато різних секторальних проектів є. Наступний макет буде зроблений біля Оперного театру. Мені здається, що ця будівля є окрасою міста і всі повинні її побачити. Ці макети є улюблені для дітей», – розповів Андрій Садовий, міський голова Львова.

Це вже третій у Львові макет адаптований для незрячих львів’ян і гостей міста. Торік на пл. святого Юра відкрили бронзовий макет Святоюрського комплексу у мініатюрі. У 2016 році Львівський обласний осередок громадської організації «Українська спілка інвалідів – УСІ» започаткував у Львові ініціативу щодо створення макетів стародавніх архітектурних пам’яток. Першою адаптованою для незрячих львів’ян і гостей міста в межах проекту «Львів на долонях» стала споруда львівської Ратуші, розміщена поруч з оригіналом на пл. Ринок.

Макет пам’ятника Тарасові Шевченкові встановлено в рамках проведення реконструкції площі біля пам’ятника. Ремонт площі біля пам’ятника Т. Шевченкові здійснювався за рахунок коштів бюджету розвитку міського бюджету у м. Львові. Титульним списком передбачалось 5 200 тис. грн. Замовником робіт була Галицька районна адміністрація. Проектні роботи та авторський нагляд: ФОП Лібич О.В. Будівельні роботи: ТзОВ «Теко Лімітед».

Всього використано коштів 4 720,4 тис. грн., в тому числі: вартість проектних робіт – 90,3 тис. грн.; вартість будівельних робіт – 4 529,3 тис. грн.

Ремонтні роботи на площі розділили на три етапи. Перший етап – це ремонтні роботи, які охоплювали територію за пам’ятником Шевченкові і сам пам’ятник. Другий етап – це ремонт ділянки перед пам’ятником Шевченкові. На цій ділянці, крім нового гранітного покриття, встановлено тактильну плитку для незрячих. Особливість плитки в тому, що вона має певний рельєф, завдяки якому незрячі, коли стають на неї, можуть відчитати певну інформацію для себе: про перепони чи напрямок руху. Третій етап робіт з капітального ремонту площі – це ремонт кінцевої частини площі, ближче до пр. Свободи. Також на площі встановлено три пандуси.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ