Німеччина виділить €72 тис. на проектування вулиці Бандери у Львові

Львівська міська рада укладе договір із міською адміністрацією міста Лейпцига (Німеччина) для втілення проекту «Вулиці для всіх». Проект розрахований на три роки та передбачає партисипативне перепланування вулиці Степана Бандери у Львові. Вартість проекту скаладає 80 тисяч євро, 72 тисячі виділить міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини, а львівська міськрада додасть ще 8 тисяч євро. 

За відповідне рішення проголосували 49 депутатів Львівської міськради на засіданні 17 березня.

«Вулиця для всіх» – спільний проект ЛКП «Інститут міста» та міської адміністрації Лейпцига. Основна мета проекту – долучити до участі в плануванні міста самих мешканців, зрозуміти, яку інфраструктуру на цій вулиці перш за все хочуть бачити жителі, а не інженери-проектанти.

Кошти, які виділить на проект міністерство Німеччини, здебільшого йтимуть на розроблення проектів, запрошення іноземних експертів та вивченя думки громадськості. Також за ці кошти можуть бути облаштовані зупинки громадського транспорту, озеленення вулиці або облаштування невеличких скверів.

Кошти із бюджету міської ради йтимуть на більш грунтовне переоблаштування вулиці, у тому числі на ремонт дорожнього покриття та інженерних мереж.

Спочатку німецькі і українські урбаністи спільно працюватимуть над тим, як поєднати бажання мешканців та міської ради при плануванні спільного простору. Наступний етап передбачає безпосередньо облаштування вулиці Степана Бандери.

Впродовж 2016 року німецькі та українські експерти, урбаністи, архітектори займатимуться розробкою проектів перепланування вулиці, вивчатимуть думку мешканців. Для цього проводитимуться кілька зустрічей із мешканцями та закордонними експертами.

За словами працівниці «Інституту міста» Наталії Винярчук, яка займається цим проектом, цьогоріч має відбутись щонайменше три зустрічі із іноземними експертами та три зустрічі із мешканцями. До кінця року архітектори та урбаністи мають розробити кілька можливих проектів перепланування вулиці. Після чого, мешканці мають обрати найкращий з них.

Упродовж 2017 року має відбуватись безпосередньо переоблаштування вулиці. Це робитиметься за кошти Львівської міської ради. Остаточно перепланувати вулицю Бандери мають до вересня 2018 року.

Німецьке міністерство економічного співробітництва та розвитку віддасть на фінансування цього проекту 72 тисячі євро. Ще вісім тисяч євро має виділити Львівська міська рада.

Нагадаємо, у жовтні 2015 року відбулась пеша зустріч німецьких фахівців з львів’янами. На участь у проекті крім вулиці Бандери претендували вулиці Шота Руставелі, Шевченка та Київська.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ