Німецький фахівець долучиться до розробки міської стратегії поводження з ТПВ

Міський голова Львова Андрій Садовий зустрівся з керуючим директором CDM Інжиніринг Україна Даніель Аспліф, який працює над розробкою національної стратегії поводження з ТПВ в Україні. Сторони обговорили поточну ситуацію з відходами, що склалась у Львові, а також можливості її вирішення завдяки будівництву нового сміттєпереробного комплексу, а також розробці міської стратегії поводження з ТПВ.

«Ми маємо проблему з полігоном, який на сьогодні закритий для вивезення ТПВ. Там потрібно проводити рекультивацію. Цього року також маємо намір розпочинати будівництво заводу з глибинної переробки сміття. Ми говоримо про механіко-біологічну переробку, адже це єдина технологія, яка на сьогодні реальна у Львові. Також дуже важливо мати стратегію поводження з ТПВ у рамках міста, і тут модель «Zero Waste» нам дуже підходить. Дякую за те, що ви в цьому процесі. Я б дуже хотів, щоб ваша робота в рамках України могла б мати живий пілот, живий реалізований приклад у Львові», – зазначив Андрій Садовий.

Як розповів Даніель Аспліф, організація GIZ, з якою він працює, займається розробкою загальної національної стратегії поводження з ТПВ в Україні. На думку фахівця, найважливішим результатом цієї моделі поведінки повинне стати не так будівництво комплексу, як зміна свідомості, як розвиток муніципальних сервісів та вихід їх на новий рівень. «Будь-який зворотній зв’язок, який ми з GIZ можемо отримати, є безцінним. Я обговорив окремі аспекти плану з вашою командою, і, зрештою, я намагатимусь робити все можливе для того, аби бути корисним Львову. Думаю, що для всіх нас вирішення цієї проблеми є надзвичайно важливим, адже вона є цілком типовою і для інших постсоціалістичних країн, у яких я бував. Відтак, я готовий пропонувати власні досвід та навички», – підкреслив фахівець.

Міський голова також відзначив, що впродовж 9 місяців місто має щоденну проблему із вивезенням 600 тонн сміття, які інші міста України відмовляються приймати. Але, попри те, місто залишається доглянутим, і навіть продовжує встановлювати нові контейнерні майданчики європейського зразка. Водночас, жодної підтримки від держави за весь цей час не було – притому, що видача всіх дозвільних документів на функціонування нових полігонів є винятковим правом державних органів влади. «Однак, я переконаний, що будь-які труднощі зроблять нас сильнішими. І ваш досвід буде неоціненним у Львові», – додав міський голова.

У відповідь Даніель Аспліф підкреслив, що кваліфікований підхід до вирішення проблеми на муніципальному рівні обов’язково принесе свої плоди. І тут важливою повинна бути також співпраця з міжнародними фінансовими установами і банками-донорами. Відтак, додав, що підхід Львова у цьому питанні є цілком правильним.

Додамо, що сьогодні фахівець візьме участь у дискусії-обговоренні проекту загальнонаціональної стратегії ТПВ у готелі «Асторія», що на вул. Городоцькій, 15. Початок – о 15.00 год. Стратегію можна переглянути за посиланням https://goo.gl/H5ywEZ. Он-лайн-трансляцію можна буде переглядати на сторінці Tvoemisto.tv у Facebook.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ