Обсяг надходжень від сплати екоподатку у 2016 році перевиконано удвічі

Упродовж 11 місяців до природоохоронних фондів надійшло 121 млн 851,7 тис грн від сплати екологічного податку суб’єктами господарювання Львівщини та стягнень за екологічне забруднення.

Про це повідомляють у департаменті екології та природних ресурсів облдержадміністрації.

За словами директора департаменту Руслана Гречаника, до обласного фонду охорони навколишнього природного середовища спрямовано 55% від загальної суми надходжень – 62 млн 608,5 тис грн. “Таким чином плановий на початок року показник у 32 млн 149 тис грн перевиконано вдвічі”, – наголосив посадовець.

Нагадаємо, що екологічний податок суб’єкти господарювання сплачують як часткову компенсацію негативного впливу на природу різного роду шкідливих та небезпечних факторів, що виникають у процесі ведення господарської діяльності.

Зокрема, 64 % (найбільше) надійшло від платників, що здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря – 78 млн 342,8 тис грн.; 15% надійшло за утворення, розміщення і зберігання відходів – 18 млн 577,2 тис грн. За скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти регіону суб’єкти господарювання сплатили 12 млн 355,1 тис грн (10%).

Частка грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням природоохоронного законодавства в результаті господарської та іншої діяльності становить 10% – 12 млн 499,4 тис грн.

Слід зазначити, що плата за забруднення довкілля акумулюється у фінансовий ресурс природоохоронних фондів, які є основним джерелом фінансування заходів, спрямованих на захист навколишнього середовища та раціональне використання природних ресурсів.

“Перевиконання у 2 рази запланованих доходів до обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у 2016 році дозволило сформувати ресурс обсягом понад 61 мільйон гривень на виконання природоохоронних заходів на Львівщині у 2017 році”, – наголосив Руслан Гречаник.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ