Під час профілактичної акції обстежили майже 20 тисяч осіб на туберкульоз та захворювання легенів

Уже вдесяте поспіль весною у Львові управління охорони здоров’я провело для містян акцію з раннього виявлення і профілактики туберкульозу і хронічних обструктивних захворювань легень. Під час акції обстежили 19 966 осіб. З них у 6 виявлено туберкульоз та у 191 – хронічні захворювання легень. Про це інформують у ЛМР.

 

Захворюваність органів дихання протягом останніх років займає першість у структурі загальної захворюваності населення. В Україні близько 8,5 млн. людей страждають від захворювань легень, і щорічно від хвороб органів дихання в Україні вмирає понад 20 тис. людей. Минулого року від хвороб органів дихання у Львові померло 110 осіб. У Львівській області –  908 осіб.

Саме тому профілактика, вчасне виявлення і лікування недуги на ранніх етапах – запорука успішного і швидшого одужання, адже туберкульоз – виліковний. Водночас слід пам’ятати, що правильний спосіб життя, регулярне харчування, відмова від шкідливих звичок та фізична активність суттєво знижують ризики інфікування та вберігають від захворювань.

Нагадаємо, що для ефективнішої діагностики туберкульозу та захворювань бронхо-легеневої системи для шести поліклінік міста за районним принципом  (1МКЛ, 4МКЛ, 2МП, 4МП, 5МП, 6МП) встановили сучасні цифрові флюорографи, що  вдесятеро зменшують променеве навантаження на пацієнта під час обстеження, а всі результати обстеження з’являються на моніторі комп’ютера за декілька секунд.

Додамо, що у Львові вже понад 10 років тривають щорічні профілактичні акції з раннього виявлення таких захворювань, як артеріальна гіпертензія, глаукома, туберкульоз, хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ), вірусні гепатити, ВІЛ/СНІД, онкологічні патології у населення. Ця профілактика дає конкретні результати і рятує життя багатьом людям, які вчасно звертають увагу на своє здоров’я. Адже профілактика, рання діагностика хвороби і вчасне звернення до лікаря запобігають смертельним ускладненням.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ