Письменники, редактори і перекладачі з усього світу зберуться у Львові

Львівська міська рада та Український центр міжнародного ПЕН-клубу підписали меморандум про проведення 83-го міжнародного конгресу ПЕН-клубу у Львові у вересні 2017 року. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

 

18 листопада віце-президент Українського центру міжнародного ПЕН-клубу, який об’єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів, Андрій Курков та міський голова Львова Андрій Садовий підписали меморандум про проведення 83-го міжнародного конгресу ПЕН-клубу у Львові у вересні 2017 року.

 

«Мені дуже приємно, що спільнота довірила нам, власне, у наступному році провести у Львові велике зібрання у вересні місяці. Місто бере на себе дуже серйозні зобов’язання, тому що для нас важливо, щоби до Львова приїжджали нові люди, щоби був думальний процес, щоби львів’яни все більше і більше читали. Тому що у цьому світі треба вміти приймати мудрі рішення, а мудрі рішення треба щоби робили мудрі люди, а для цього вони мають бути освідченні», – зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

 

«Дуже дякую меру міста та місту Львову, тому що мені завжди приємно сюди приїжджати, насправді, мені ці дні у Львові подобаються більше, ніж, на жаль, дні, коли я проводжу у себе вдома, у Києві.

 

ПЕН-клуб світовий – це найбільша асоціація письменників і перекладачів, і тих, хто займається виданням. Вона займається не лише літературою, але і захистом свободи слова і захистом письменників, які попадають у тюрми, нажаль, зараз таких є багато у світі. Ця асоціація має центри більше, ніж в 100 країнах. Український ПЕН-центр існує з 1989 року і був затвердженим Конгресів в Канаді, в Торонто. І на цей конгрес, який відбудеться з 18 по 22 вересня наступного року у Львові, приїдуть більше 200 знаних, відомих письменників, видавців, перекладачів. Тематику ми будемо обговорювати з часом, але, звичайно, українська тематика буде головною, включаючи в себе ситуацію з кримсько-татарськими письменниками, з культурою кримських татар і з культурами меншостей. В принципі, одна з цілей асоціації – це захист міноритарних літератур і культур», – відзначив Андрій Курков, віце-президент Українського центру міжнародного ПЕН-клубу.

 

«Я дуже вдячна за те, що можемо зараз оголосити про проведення світового конгресу ПЕН у Львові. І все це завдяки мудрому керівництву пана Андрія Садового, який від самого початку свого перебування на цій посаді, він націлився на те, що Львів має стати культурною столицею не тільки України, але і світу. І ми, разом із ПЕН-клубом Україна і Форум видавців, зі своїми здобутками у цьому завжди готові допомагати.

 

Львів завжди відкритий для світу, для нових ідей, а Форум відкритий для співпраці з усіма письменниками і з усіма прогресивними культурними організаціями», – Олександра Коваль, президент ГО «Форум видавців».

 

«Для Львова дуже почесно приймати в нашому місті понад 100 кращих світових письменників, журналістів, публіцистів в рамках міжнародного конгресу ПЕН-клубу. Це знакова для нас подія, як міста літератури ЮНЕСКО, як міста, де люблять читати, де традиційно щороку відбувається великий книжковий форум», – зазначив Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку.

 

Цьогорічний конгрес ПЕН-клубу відбувався в Іспанії. Наступний конгрес пройде у вересні 2017 року.

 

Наступний конгрес міжнародного ПЕН-клубу пройде в Україні. На конґресі Міжнародного ПЕН у Ґалісії українці добились офіційного рішення проводити наступний конґрес в Україні. Конгрес ПЕН-клубу є хорошою можливістю для України, тому що після Революції Гідності українці викликають інтерес у серйозних письменників світової літератури, близько двадцяти претендентів на Нобелівську премію.

 

За словами Андрія Павлишина, перекладача, історика, журналіста, члена Ревізійної комісії Українського центру міжнародного ПЕН-клубу, Львів має великі шанси на проведення конгресу. Місто має досвід проведення масштабних заходів. Окрім Львова, містами-претендентами можуть також бути Київ, Дніпро й Одеса».

 

Міжнародний конгрес ПЕН-клубу триватиме приблизно тиждень. Його має відвідати понад 200 осіб.

 

Микола Рябчук зазначає, що проведення конгресу – виклик для організаторів, тобто для українського ПЕН-клубу, для міста Львова і, взагалі, для держави Україна (якщо політична та бізнесова еліта зрозуміє важливість заходу в категоріях національного інтересу). На конгрес зазвичай приїжджає близько двохсот делегатів і гостей з усіх країн світу.

 

Довідка

 

ПЕН-клуб – міжнародна неурядова організація, яка об’єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів. Був створений з метою сприяння дружбі й інтелектуальній співпраці письменників всього світу; акцентує увагу на ролі літератури в розвитку взаєморозуміння і світової культури; бореться за свободу слова; діє як потужна сила в захисті прав письменників, яких садять до в’язниці, а деколи і вбивають за їх погляди. Це одна з найстаріших організацій, яка бореться за права людини, і одна з найстаріших міжнародних письменницьких організацій.

ПЕН-клуб є неполітичною, недержавною організацією, яка перебуває в формальних консультаційних зв’язках з ЮНЕСКО і має спеціальний консультативний статус в Економічній і Соціальній Раді ООН.

ПЕН-клуб засновано 5 жовтня 1921 в Лондоні з ініціативи англійських письменників Кетрін Емі Доусон-Скотт та Джона Голсуорсі (останній став першим президентом клубу). Першими членами ПЕН-клубу стали письменники Джозеф Конрад, Бернард Шоу та Герберт Веллс.

Назва клубу – ПЕН – це абревіатура від англійських слів «Poets, Playwrights, Essayists and Novelists» – «поети, драматурги, есеїсти, романісти», які складаються в слово «пен» (pen) – ручка для писання.

13 вересня 2010 року українське відділення міжнародного ПЕН-клубу  очолив один із засновників Української Гельсінської Групи, український правозахисник, публіцист, релігієзнавець, філософ Мирослав Маринович.

PEN створювався майже сто років тому як організація не лише літературна, а й правозахисна. Саме правозахисна діяльність стала для ПЕН найсуттєвішою: захист свободи слова, допомога репресованим письменникам, протидія мові ненависті та всім формам дискримінації. Упродовж останніх десятиліть ПЕН приділяє також увагу правам меншин та захисту міноритарних мов, популяризації «малих» літератур, літературній освіті – пропаганді красного письменства серед ширших читацьких кіл, серед молоді.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ