Польські й українські науковці обговорюють у Львівському унівеситеті проблеми фізичної та колоїдної хімії, наноструктур і біоактивних матеріалів

У межах ХV Українсько-польського сипозіуму «Теоретичні й експериментальні дослідження міжфазних явищ та їх технологічні застосування», що проходить упродовж 12-15 вересня 2016 року на базі Львівського національного університету імені Івана Франка, понад 100 провідних польських та українських учених, серед яких – кілька десятків академіків, член-кореспондентів НАН України та професорів, обговорюють актуальні питання, пов’язані з хімією поверхні, поверхневими явищами та їх технологічним застосуванням. У межах симпозіуму також відбувається ІІ Конференція з наноструктур і біоактивних матеріалів «NANOBIOMAT». Про це інформує прес-центр ЛНУ ім. Івана Франка.

Уже вп’ятнадцяте представницька група вчених України та Польщі присвячує своє наукове зібрання проблемам адсорбційних явищ, активності каталізаторів, методам хроматографічного аналізу матеріалів і складних сумішей.

Під час урочистого відкриття симпозіуму з вітальними словами звернулись до учасників наукового заходу організатори та почесні гості.

Академік-секретар Відділення хімії НАН України, академік Микола Картель у вступному слові зазначив, що тематика симпозіуму є надзвичайно актуальною, адже йдеться про такі поверхневі явища, як іонний синтез, електрохімія, різні аспекти фізичної хімії.

Микола Тимофійович наголосив на плідності співробітництва українських і польських науковців у сфері хімічних досліджень, зауваживши, що симпозіум, зокрема, «є свідченням того, як за допомогою співпраці можна успішно робити нові відкриття в галузі фізичної та колоїдної хімії».

Прикметним, за словами академіка Миколи Картеля, є той факт, що в симпозіумі беруть активну участь молоді науковці, адже це дає нам надію на майбутнє.

Від імені ректорату Львівського національного університету імені Івана Франка звернувся до учасників симпозіуму проректор з наукової роботи, член-кореспондент НАН України Роман Гладишевський.

Роман Євгенович відзначив тісні історичні зв’язки Львова та Львівського університету з Польщею. Проректор розповів про становлення та розвиток Університету з часів його заснування, коли король Ян ІІ Казимир підписав диплом, який надавав єзуїтській колегії у Львові «гідність академії і титул університету», і до сьогодення. Професор Роман Гладишевський також зосередив увагу на інституційному зростанні Університету та високому рівні наукових досліджень учених ЛНУ ім. Івана Франка.

«Міжфазні явища завжди відігравали важливу роль в хімії і біології, згадати б, до прикладу, області каталізу, однак інтерес до явищ, що відбуваються на межі поділу між різними речовинами, значно зріс із розвитком нанонауки і нанотехнології. Тут поверхневі властивості набувають щораз більшого значення у порівнянні з об’ємними властивостями», – зазначив проректор.

На думку Романа Гладишевського, нанонаука в її численних формах займає важливе місце в сучасному суспільстві. «А відтак, наші знання явища на межі поділу фаз повинні поглиблюватись. З огляду на це доцільним є об’єднання симпозіуму з питань теоретичних і експериментальних досліджень міжфазних явищ з конференцією із наноструктурованих біосумісних і біологічно активних матеріалів», – вважає науковець.

З вітальними словами виступили і польські колеги, зокрема професори Ядвіга Скубішевська-Зємба та Йоланта Наркевіч-Міхалек.

Професор Генрік Собчук висловив сподівання на зміцнення українсько-польської наукової співпраці шляхом розвитку кооперації Національних Академій наук обох держав.

Координатор програми «NANOBIOMAT» Любов Михаловська також підкреслила важливість проведення спільних досліджень та необхідність обміну досвідом для належного розвитку науки в цілому. «Тільки працюючи разом, досягнемо успіху», – запевнила вона.

Після завершення урочистого відкриття симпозіуму науковці продовжили роботу за п’ятьома тематичними секціями. Учені підготували понад 200 доповідей, з яких 40 було представлено усно.

За словами організаторів, проведення симпозіуму та конференції такого рівня сприяє розвитку науки, спільним дослідженням і виданню публікацій, що виходять друком у міжнародних журналах із високим імпакт-фактором.

«Більш тривалих традиційних зібрань польських та українських учених з усіх дисциплін в Україні ще не було», – переконаний академік Микола Картель.

Додамо, що в рамках симпозіуму Ректор Університету, професор Володимир Мельник зустрівся з делегацією польських науковців і представниками НАН України. Під час розмови йшлося про стан сучасної науки в Україні та необхідність кооперації українських учених з іноземними колегами з метою обміну досвідом і проведення спільних досліджень.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ