Понад 72 тис львів’ян віддали за проекти Громадського бюджету

Завдяки Громадському бюджету львів’яни можуть втілювати свої проекти розвитку міста за кошти міського бюджету. З 1 до 15 листопада у Львові тривало голосування за проекти Громадського бюджету, які будуть реалізовані у 2018 році. Проекти, які виносять на Громадський бюджет, повинні реалізовуватися з метою покращення інфраструктури міста і бути корисними для громади. Учора був останній день, коли можна було голосувати: проголосувало 72 061 львів’янин, які віддали 109 389 голосів за великі і малі проекти Громадського бюджету 2018. Про це  інформує ЛМР.

«Львів показав найбільшу активність серед міст України, тобто голосували понад 70 тисяч людей, це рекорд у порівнянні з минулим роком, адже це більше у 3 рази», – зазначив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

«Взяло участь у голосуванні понад 72 тисячі людей. Ми віддали близько 110 тисяч голосів, тобто цього року більш свідомо підходили до голосування і майже кожен львів’янин використовував свої два голоси.

Серед переможців найбільш активним, до речі, як і минулого року, є Шевченківський район міста Львова: найбільше проектів з цього району стали переможцями. Маємо два великі проекти, зокрема, спортивний майданчик школи 97 та операційна дитячій лікарні. По малих проектах також багато голосів саме з цього району. У нас на сайті можна ознайомитися з всією статистикою, тобто ми маємо чітко 3 перших переможців по великих проектах і так само по малих проектах в кожному районі: це орієнтовно по 4-6 малих проектів», – зазначив начальник управління «Секретаріат ради» Юрій Лукашевський.

«Значно більше людей проголосувало, є більша кількість проектів, і це дозволяє не просто об’єднати людей навколо якоїсь спільної ідеї, а це дозволяє відчути себе у плануванні бюджету. Мешканці знають, що не менше 20 мільйонів піде наступного року на реалізацію цих проектів. Відповідно, така добра ініціатива вона значно краще проходить цього року, тому що минулого року всі, хто хотів спробувати вже спробували і навчилися. Ми маємо не тільки нові, якісні, хороші проекти, які реально потребує громада, а й ми маємо велику кількість активних людей, які готові брати участь в міських ініціативах і, сподіваюсь, що в наступному році ці ініціативи будуть тільки збільшуватися», – розповіла Вікторія Довжик,голова комісії фінансів та планування бюджету ЛМР.

«Цього року ми побачили суттєве збільшення людей, які голосували. Це пов’язано із мобілізацією середовищ, що об’єднані навколо освітніх установ. На наступний рік ми плануємо зміну положення, адже знаємо, що багато проектів, які стосуються громадського простору, обурювалися, так як були не конкурентноспроможними з проектами шкіл. Саме тому на наступний рік ми будемо переглядати положення про Громадський бюджет, щоб вживати заходів для того, аби вивести в окрему категорію освітні проекти.

Як на мене хорошим рішенням є запровадження Громадського бюджету серед учнів. Це хороша практика, яка себе вже добре показала і в США, і в Польщі, коли голосують не батьки, колишні випускники, вчителі і їх знайомі, а безпосередньо учні», – зазначила Юлія Гвоздович, голова комісії законності, свободи слова та депутатської діяльності ЛМР.

Участь у голосуванні взяла 72 061 особа, мешканці віддали 109 389 голосів. Трійка лідерів серед великих проектів виглядає так:

1) № 277 Благоустрій подвір’я шкіл на куті просп. Чорновола – вул. Замарстинівської – 3576 голосів

2) № 299 Найкраща операційна для найменших пацієнтів дитячої лікарні – 3573 голосів

3) № 294 Футбольний стадіон на території спортивного комплексу СЗШ№97 – 3069 голосів.

Голосування за проекти громадського бюджету міста Львова було можливе через е-сервіс (https://lviv.pb.org.ua/). Голосувати можна було за один великий (загальноміський) та один малий (районний) проект.

Голосувати за проекти могли мешканці Львова або ті особи, які досягли 16-річного віку та відповідають одному з наступних критеріїв:

  • Підприємство, установа чи організація, де працює відповідна особа, зареєстроване у м. Львові, що підтверджується паспортом та довідкою з місця праці.
  • Особа навчається у м. Львові, що підтверджується паспортом та студентським квитком або іншим документом, що підтверджує факт навчання.
  • Особа володіє на праві власності об’єктом нерухомості у м. Львові, що підтверджується паспортом та витягом з відповідного реєстру прав власності.
  • Місце народження особи зареєстроване у м. Львові, що підтверджується паспортом або свідоцтвом про народження.

Львів’яни могли проголосувати за проекти у Центрі надання адміністративних послуг Львова (пл. Ринок, 1; вхід з бічної сторони Ратуші).

Нагадаємо, що для максимальної зручності також було запущено платформу голосування на базі мобільного Приват24.

Етапи, які проходять проекти, у межах подачі на Громадський бюджет 2018 року:

  • Подання проектів: 15.08.2017 – 15.09.2017 (автор залишає проектну заявку в електронному вигляді або у пунктах супроводу бюджету участі)
  • Розгляд iдей: до 31.10.2017 (виконавчі органи міської ради розглядають проекти. В цей час автори можуть отримати проект на правку)
  • Голосування: до 15.11.2017 (жителi мiста голосують онлайн або у пунктах супроводу Бюджету участi. Автори рекламують та просувають свої проекти, щоб отримати найбiльшу кiлькiсть голосiв)
  • Виявлення переможцiв: до 29.12.2017 (переможцями можуть бути декiлька проектiв, якщо кошти на їх реалiзацiю менше Бюджету участi)
  • Реалiзацiя: 2018 рiк (мiсто в особi міської ради починає втiлювати iдеї. За цим процесом можна стежити онлайн. День за днем мiсто змiнюється на краще завдяки тобi)

Довідка

Громадський бюджет – демократичний процес, який надає можливість кожному жителю брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста та/або голосування за них.

Будь-який житель міста може подати проект, пов’язаний з покращенням життя в місті, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні і спостерігати за тим, як його проект реалізують в рамках бюджету міста.

Платформа «Громадський проект» дозволяє брати участь в конкурсі, не виходячи з дому: охочі подають заявку on-line і відслідковують долю свого проекту прямо на сайті.

На Громадський бюджет 2018 року подано 300 проектів на загальну суму 240 млн. гривень.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ