Прокуратура Львівської області взялася за незаконні забудови

Прокурор Львівської області вимагає належної координації дій органів контролю, місцевого самоврядування та правоохоронців для вирішення проблеми незаконних забудов у Львові, – прес-служба прокуратури Львівської області.

 

Таке завдання поставив прокурор Львівської області Роман Федик під час наради з питань незаконного будівництва у Львові, участь в якій взяли представники громадськості, керівництво органів влади та місцевого самоврядування, а також органів поліції та контролю.

 

У своєму виступі заступник прокурора Львівської області Олег Соболь проаналізував роботу посадовців, яким відповідно до чинного законодавства надано комплекс повноважень для реагування та впливу на недопущення, виявлення та усунення порушень законодавства щодо містобудування та охорони культурної спадщини.

 

Заступник прокурора нагадав, що на сьогодні суттєво обмежено повноваження органів прокуратури – згідно із прийнятим 14.10.2014 Законом України “Про прокуратуру”, прокурори не проводять перевірок додержання вимог чинного законодавства.

 

Натомість, забезпечення законності в окресленій сфері – компетенція органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та органів контролю. «Однак, посадовці цих органів у більшості випадків залишаються бездіяльними, що призводить до неправомірної забудови», – підкреслив прокурор Львівської області Роман Федик.

 

Так, передумовою незаконного використання земельних ділянок в історичній частині Львова та руйнування архітектурних пам’яток є бездіяльність Львівської міської ради. Органом місцевого самоврядування у порушення вимог земельного кодексу України досі не вжито заходів щодо інвентаризації земель історичного ареалу, зміни цільового призначення та винесення їх меж в натурі.

 

У зв’язку з цим, органами прокуратури подано до Львівського окружного адміністративного суду позов з вимогою визнати бездіяльність міськради протиправною та зобов’язати ЛМР визначити межі історичного ареалу міста Львова та віднести його земель до історико-культурного призначення.

 

У ході наради піддано критиці й роботу органів поліції, якими допускається зволікання щодо проведення слідчих дій у кримінальних провадженнях в окресленій сфері, невиконання вказівок процесуальних керівників. На цей час триває досудове розслідування у 25 кримінальних провадженнях, у тому числі, за фактами умисного незаконного знищення або пошкодження об’єктів культурної спадщини, самовільного будівництва на самовільно зайнятій земельній ділянці, вчинення самоправства, підроблення документів.

 

Проблемним під час досудового розслідування також залишається питання проведення експертиз. Зокрема, у 9 кримінальних провадженнях призначено судові будівельно-технічні експертизи, які Львівським науково-дослідним інститутом судових експертиз заплановано лише у березні-жовтні цього року.

 

Крім цього, під час засідання акцентовано увагу на незаконних рішеннях судів, якими визнається право власності на самовільно збудовані об’єкти, що у подальшому вводяться в експлуатацію. При цьому, судами не вивчаються подані сторонами документи, не враховуються інтереси громади.

 

До прикладу, прокуратурою області виявлено 3 ухвали Залізничного районного суду м. Львова, одним з яких фактично узаконено самочинне будівництво на вул. Снопківській,18 у м. Львові. Будівля за цією адресою, за висновками органів контролю, зведена без відповідних дозвільних документів. Водночас, судом затверджено мирову угоду, якою визнано право власності на вказаний об’єкт, більше цього, цією ж ухвалою суду багатоквартирний будинок загальною площею більше 3 тис. кв м введено в експлуатацію. Наразі незаконні рішення суду прокуратурою оскаржено в апеляційному порядку, а за фактом постановлення неправосудних рішень суддею розпочато кримінальне провадження.

 

«Органи прокуратури у межах повноважень надалі реагуватимуть на порушення законодавства при проведенні будівельних робіт. Однак докорінне вирішення цієї проблеми неможливе без спільно узгоджених дій усіх уповноважених органів та громади. Тому закликаю до злагодженої та ефективної роботи», – зазначив наприкінці наради прокурор області Роман Федик.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ