Прокуратура відсудила 335 га незаконно наданих земель

На Львівщині після позовів прокуратури у державну та комунальну власність повернули 335 га незаконно наданих земель. Про це повідомила прес-служба прокуратури Львівської області.

Загалом цьогоріч до судів органи прокуратури Львівської області подали позовів з метою захисту  інтересів держави у сфері земельних правовідносин на суду 65 млн  грн. Йдеться  про стягнення заборгованості за договорами оренди, збільшення розміру орендних платежів відповідно до вимог Податкового кодексу України, відшкодування збитків, завданих самовільним зайняттям земельних ділянок, їх приведення у стан, придатний до використання за цільовим призначенням, витребування в державну або комунальну власність незаконно відведених угідь тощо.

Також  упродовж 2016 року прокуратура Львівської області ініціювала вивчення місцевими прокурорами стану законності у сфері охорони культурної спадщини з метою попередження незаконного надання у приватну власність та подальшої забудови земель в історичних частинах населених пунктів Львівщини. Наразі за наслідками проведеної роботи до судів прокурори пред’явили 23 позови, вимагаючи   зобов’язати органи місцевого самоврядування  розробити історико-архітектурні опорні плани, визначити межі історичних ареалів, віднести ділянки на їх території до земель історико-культурного призначення.

Загалом упродовж 2016 року суди задовольнили 36 позовних заяв прокуратури у земельній сфері на 25 млн грн, реально виконано судових рішень на суму 35 млн грн,  за закритими справами відповідачі добровільно сплатили 5 млн грн.  На розгляді в судах перебуває ще 163 позови  на суму 81 млн грн.

Також у порядку представницької діяльності прокурори розпочали 13 кримінальних проваджень, у тому числі – за фактами незаконного надання земельних ділянок, їх забудови.

До прикладу, прокуратура Львівської області зареєструвала кримінальне провадження ч.1 ст.366 КК України, за фактом внесення службовими особами Брюховицької селищної ради до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей. Останні у рішенні ради та договорі оренди землі зазначили  про відсутність на цій ділянці водного об`єкту загальнодержавного значення (озера). Такі дії призвели до незаконної передачі фізичній особі  4,5 га земель вартістю близько 6 млн грн в оренду на 25 років без проведення конкурсу.  На цей час прокуратура області до Шевченківського районного суду м.Львова заявила позов про визнання недійсними рішень органу місцевого самоврядування, договору оренди вказаної земельної ділянки та повернення її в комунальну власність.

Крім цього, прокурори продовжують вивчати стан законності при відведенні земельних ділянок на території міста Львова під забудову та правомірності здійснення будівельних робіт. Так, прокуратура зареєструвала  кримінальне провадження за ч. 1 ст. 366 КК України за фактом службового підроблення посадовцями Львівської міської ради документації  щодо будівництва багатоквартирного житлового будинку на вул. Б.Хмельницького,284-а у Львові. Водночас, розпочато кримінальне провадження за  ч. 1, ч. 3 ст. 197-1 КК України,  за фактом самовільного зайняття ділянки площею 1,8  га, вартість якої   понад 31 млн грн, та самочинного будівництва в  її межах багатоповерхового будинку на вул.Б.Хмельницького, 230-а.

Досудове розслідування у цих провадженнях триває.



Коментарі



Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *



СХОЖІ НОВИНИ