Prozorro: на Львівщині зекономили 70 млн грн за перше півріччя

На Львівщині за перші 6 місяців 2017 року зменшивши поріг закупівель , що проводять через систему «Prozorro» вдалось зекономити 70 млн грн. Про це повідомляє прес-служба ЛОДА.

 

Нагадаємо, в області зменшили поріг, опісля якого потрібно проводити конкурси та тендери через систему «Prozorro». Він становить  10 тисяч гривень, хоча, Закон України «Про публічні закупівлі» вимагає, щоби в системі «Prozorro» відбувалася будь-яка закупівля товарів та послуг, яка перевищує вартість 200 тисяч, та закупівля робіт – в півтора мільйона гривень, інші – це так звані, допорогові закупівлі.

 

«Ще до сьогодні деякі замовники та розпорядники державних коштів з невдоволенням ставляться до відповідного доручення. Тому що це руйнує їхні стереотипи: відібрав собі постачальника, уклав з ним кулуарно пряму угоду, або ще намалював певні дивіденди для замовника. Система це унеможливлює» – зазначив сьогодні, під час прес-конференції директор департаменту економічної політики Львівської обласної державної адміністрації Роман Филипів.

 

Втім, у той же час є певні «схеми», за якими намагаються обійти систему. Зокрема, існують певні змови між учасниками закупівель, замовники можуть надавати перевагу певним учасникам торгів, які дуже часто перемагають, або ж коли закупівлі закінчуються в ціновому порозі, який перевищує ринкову вартість певного товару чи послуги.

 

«Аби унеможливити такі «схеми», потрібно розвивати систему «Prozorro». Над цим працюють всі, на місцевому і центральному рівні» – наголосив Роман Филипів.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ