Раніше оренда літнього майданчика і МАФу у центрі Львова коштувала 14 грн за 1 кв м, а тепер – 72 грн

У порівнянні з минулими роками, зараз до міського бюджету нараховується значно більша орендна плата за відкриті літні майданчики і малі архітектурні форми. Адже до 2016 року середня вартість 1 кв.м. за оренду відкритих літніх майданчиків та малих архітектурних форм була майже 11 грн., а у 2017 році – 51 грн. Про це інформує ЛМР.

Так, середня вартість 1 кв.м. за оренду ОКЕБ для розміщення ВЛМ і МАФу у 2016 році була 10,59 грн. (в т.ч. ПДВ), а у 2017 році – 51,49 грн. (в т.ч. ПДВ). Відповідно до зонінгу, вартість 1 кв.м. у 2016 році з ПДВ була такою: 1-ша зона – 14,29 грн.; 2-га зона – 9,53 грн.; 3-тя зона – 7,94 грн. Натомість у 2017 році: 1-ша зона – 72,69 грн.; 2-га зона – 45,43грн.; 3-тя зона – 36,35 грн.

«Минулого року мерія прийняла ухвалу, розроблену нашим управлінням, де було запропоновано збільшити орендну плату, яку сплачують підприємці при розміщенні МАФу і відкритого літнього майданчика. Ухвала дала змогу ввести більш адекватну вартість орендної плати за 1 кв.м. при розміщенні відкритого літнього майданчика і МАФу. Це дало змогу бюджету отримувати значно більші кошти від цього ресурсу – місць для розміщення таких архітектурних форм. Це добре для громади цілого міста, тому що ті кошти, які надходять від оренди, можуть бути використані для потреб мешканців.

На жаль, суб’єкти господарювання літніх майданчиків і МАФів дозволяють собі багато боргувати, тому ми періодично змушені звертатися з позовами про стягнення коштів», – зазначила начальник управління комунальної власності ЛМР Інна Свистун.

Щодо малих архітектурних форм, то у 2016 році орендної плати до бюджету за їх розміщення нараховано 1,2 млн. грн., натомість у 2017 році – поки що 368 тис. грн., оскільки ще не всі суб’єкти встигли укласти договори-оренди.

«Ухвала передбачає хорошу норму, оскільки МАФи ніхто не демонтовує – суб’єкт, незалежно від того, коли укладе договір, в будь-якому разі сплачує орендну плату з січня 2017 року, оскільки попередній догорів, як правило, закінчився у кінці грудня 2016 року. Відповідно, бюджет ці кошти отримає, як тільки ми укладемо договір з кожним суб’єктом зокрема. Затримка йде з процедурою підготовки проектної документації, яка необхідна для подання в департамент містобудування. А вже тоді з  висновком департаменту суб’єкт подає документи до нас на укладення договору. Але загалом перспективи надходження коштів є позитивними, оскільки зараз великими кількостями приходять пакети на оформлення договорів оренди», – наголосила начальник управління комунальної власності ЛМР Інна Свистун.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ