Розпочався виборчий процес ще у 2 ОТГ Львівщини

Розпочався виборчий процес ще у 2 об’єднаних територіальних громадах Львівщини – Кам’янка-Бузькій і Мурованській. Перші вибори у цих громадах відбудуться 24 грудня, повідомили у Офісі реформ у Львівському РВ АМУ.

 

Кам’янка-Бузька ОТГ стане другою громадою у своєму районі після Жовтанецької, а от Мурованська ОТГ у Пустомитівському районі уже п’ята. Там уже створені Давидівська, Щирецька, Солонківська і Підберізцівська громади.

 

«Важливо те, що у процес децентралізації все активніше включаються міста. У жовтні цього року перші вибори відбулися уже у двох міських громадах – Рудківській і Великомостівській, – зазначив консультант з правових питань Офісу реформ у Львівському регіональному відділенні Асоціації міст України Віталій Корецький. –  А у грудні громада буде створена і з центром у Кам’янці-Бузькій, яка є районним центром, тож має кваліфіковані кадри і розвинену інфраструктуру. Саме тому і розбудовувати цю громаду буде легше. Щодо іншої громади – Мурованської, то її плюсом є близькість до обласного центру, тож ця громада теж буде спроможною».

 

Віталій Корецький також сказав, що оскільки вибори в обох громадах відбудуться 24 грудня, то вони матимуть дуже мало часу на формування органів влади, лише 5-6 днів. Він також підкреслив, що Офіс реформ уже надає консультаційну підтримку обом громадам і з формування органів влади, і з інших питань.

 

Своєю чергою, консультант Офісу реформ у фінансових питань Ярослава Пишник наголосила, що ще одною серйозною проблемою для цих обох громад буде формування бюджету.

 

«Вибори відбудуться 24 грудня, а відповідно до бюджетного кодексу усі місцеві бюджети повинні бути прийняті до 25 грудня. Департамент фінансів Львівської обласної державної адміністрації та наш Офіс реформ, безперечно, допоможе цим громадам у формуванні бюджету. Але дуже багато залежатиме і від самих громад», – сказала Ярослава Пишник.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ