Розвиток інфраструктури та озеленення міста: підсумки зробленого торік

Оновлення громадських просторів та озеленення, реконструкція вулиць та брендування громадського транспорту, освітні проекти та обмін досвідом. Про це, а також про іншу проведену торік роботу сьогодні відзвітувало міське управління адміністрування, будівництва та розвитку інфраструктури, повідомляє прес-служба ЛМР.

 

Діяльність управління охоплює створення концепцій оновлення громадських просторів та супровід реалізації проектів, залучення мешканців та експертних середовищ до планування громадського простору, розробку умов та організацію конкурсів на проекти облаштування громадських просторів. Воно ставить за мету підвищення якості життя мешканців міста, шляхом долучення новітніх світових практик до розвитку громадського простору міста, запровадження принципів сталого розвитку в місті.

 

Основні результати діяльності управління впродовж минулого року:

 1. Реконструкція вул. Курбаса

Розроблено концепцію проекту пішохідної вулиці; залучено кошти мешканців та бізнесу для фінансування: закупівлі та висадки дерев та вуличних меблів; облаштування дренажу, проектування та розміщення вуличних меблів. Працівники управління здійснювали координацію роботи підрядників (крім мощення); розробляли схеми та контролювали розміщення літніх майданчиків.

 1. Міні-парк на вул. Хмельницького (в’їзд в місто)

Спільно зі студентами та кафедрою містобудування НУ «Львівська політехніка» було розроблено концепцію проекту. Координація робіт щодо розробки робочого проекту здійснювалась працівниками управління спільно з районною адміністрацією та районним архітектором. До реалізації проекту також було залучено іноземних експертів; створено дендроплан та висаджено понад 30 видів рослин. Це другий на території міста скейт-парк.

 1. Сквер на перетині вулиць Садової та Петлюри

Було розроблено проект капітального ремонту скверу; налагоджено комунікацію з мешканцями. Районна адміністрація провела роботи, відповідно до розробленого проекту, на високому професійному рівні.

 1. Впорядкування громадського простору на вул. Японській

Згідно з поставленим завданням, студенти НУ «Львівська Політехніка», спільно з районною адміністрацією, районним архітектором та працівниками управління, розробили проект впорядкування громадського простору на вул. Японській.

 1. Подвір’я Ратуші

Було проведено 2-денний захід «Новий громадський простір у подвір’ї ратуші», на якому було виготовлено і розташовано тимчасові вуличні меблі; проведено низку лекцій та кінопоказів на тему урбаністики. Як результат, сформовано завдання на проектування подвір’я Ратуші.

 1. Подвір’я на вул. Яреми, 5

Налагоджено комунікацію з мешканцями. Спільно з ландшафтними архітекторами, розроблено проект подвір’я та пораховано об’єми фінансування робіт. У 2016 році Франківська районна адміністрація передбачила видатки на облаштування подвір’я з бюджету міста.

 1. Подвір’я на вул. Головатого, 5

Налагоджено комунікацію з мешканцями. Спільно з ландшафтними архітекторами, розроблено проект подвір’я та пораховано об’єми фінансування робіт. У 2016 році Франківська районна адміністрація передбачила видатки на облаштування подвір’я з бюджету міста.

 1. Громадський простір творчості «Місце щасливих людей»

Спільно з родиною музиканта Андрія Кузьменка, проведено громадські обговорення щодо варіантів розміщення пам’ятного громадського простору музиканта та, як результат, обрано площу О. Гасина. Опісля розроблено програму та умови проведення відкритого конкурсу, а саме: розроблено ЗD модель, проведено інвентаризацію зелених насаджень, створено історичну довідку та інші допоміжні матеріали конкурсу. Координацію здійснювали працівники управління.

 1. Реконструкція вулиці Чорновола

Управління розробило концепцію реорганізації хідників та озеленення вулиці Чорновола на ділянці від вул. Під Дубом до вул. Липинського. Працівники брали активну участь у: консультації підрядника щодо розробки робочої документації; створення візуалізації; залученні розробників та підрядників до проектування, відповідно до сучасних підходів до планування міст; залученні громадськості до співфінансування та висадки дерев.

 1. Пішохідне сполучення між Рясне та Рясне-2

Спільно з експертами та активними мешканцями, розроблено концептуальний проект та візуалізацію. Напрацьовано шляхи легітимізації наземного переходу, а також, спільно з керівництвом Укрзалізниці у Львівській області та Шевченківською районною адміністрацією, проаналізовано доцільність реалізації проекту та передбачено видатки на проект у бюджеті міста. На завершальній стадії проект не був схвалений комісією з безпеки руху, проте районна адміністрація замостила доріжки вздовж переходу та встановила освітлення

 1. Брендування громадського транспорту

Створено робочу групу щодо брендування громадського транспорту із залученням всіх зацікавлених сторін, зокрема громадськості та рекламних агентств. За результатами діяльності робочої групи, напрацьовано умови відкритого конкурсу (гідні пропозиції не надійшли). Опісля було проведено закритий конкурс серед дизайн-агентств. На сьогодні,і спільно з представниками депо та постачальниками, пропрацьовано можливість реалізації тестового зразка, але наразі дискусії щодо брендування тривають.

 1. Програма озеленення міста

Проведено онлайн-опитування серед мешканців щодо потреб і місць висадки дерев. Результати стали основою для осінньої висадки районними адміністраціями міста. Сформовано пропозиції щодо озеленення вулиць Стрийської, Городоцької, Чорновола, вулиць Сихівсього району у 2016 році; проведено пошук саджанців, а також роботу зі спонсорами.

 

Окрім цього, управління провело низку заходів щодо розвитку парків, обміну досвідом, комунікації та навчання, співпраці з університетами, зокрема – НУ «Львівська політехніка» та Національним лісотехнічним університетом, представлення Львова та львівських урбаністів за межами міста на різноманітних презентаціях і воркшопах тощо.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ10:30, п`ятниця, 22 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
10:00, п`ятниця, 22 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0