Санепідслужба закликає дезінфікувати колодязі

Вживання якісної води є однією з найважливіших потреб людини та запорукою збереження її здоров’я. Львівський міський відділ ДУ «Львівський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» нагадує, що вода може стати одним із факторів передачі інфекційних захворювань, насамперед кишкових інфекцій. Через питну воду також можуть передаватися поліомієліт, лептоспіроз, сибірська виразка, туляремія, бруцельоз та ін.

Інфікування води в колодязях збудниками інфекційних хвороб може відбутися при потраплянні до них господарсько-фекальних стічних вод, забруднених виділеннями хворих і бактеріоносіїв. З різних причин у колодязь також можуть проникнути пил, бруд, дрібне сміття, і навіть трупи гризунів. У цьому випадку необхідно провести дезінфекційні заходи.

Дезінфекцію колодязя проводять при встановленні бактеріального забруднення води, при виникненні надзвичайних ситуацій (повеней, затопленні територій, в результаті відтаювання снігів, сильних злив), а також з профілактичною метою: очищення та ремонт колодязя, при погіршенні якості води.

Кожен, хто використовує воду з колодязя, повинен усвідомлювати, що знезараження води дасть довготривалий ефект, якщо будуть дотримані вимоги щодо його розташування та утримання. Колодязь повинен знаходитись на незабрудненій та захищеній території, на відстані не менше, ніж 30 м від магістралей з інтенсивним рухом транспорту та не менше, ніж 50 м від вбиралень, вигрібних ям та мереж каналізації, складів добрив та отрутохімікатів, інших місць забруднення ґрунту та підземних вод. При користуванні колодязем необхідно приділяти увагу захисту його від забруднення, оскільки вода в ньому може інфікуватися через несправний колодязний зруб, через забруднені відра, якими користуються для забору води.

Знезараження води та всіх поверхонь зрубу колодязя доцільно проводити тільки після повернення рівня ґрунтових вод до допаводкового періоду та після усунення можливої причини забруднення. Тоді слід провести відкачування води, очищення колодязя та дезінфекцію із використанням дезінфекційних засобів, які дозволені до застосування в Україні для знезараження води (“Жавель-Клейд”, “Брілліантовий міг”, “Акватабс 8,68”, “Хлорактів” та ін), відповідно до вимог методичних вказівок щодо їх використання. Всі роботи з дезінфекційними засобами необхідно проводити у спецодязі, захисних масках, окулярах, захистивши шкіру рук гумовими рукавичками.

«Для проведення фахової дезінфекції колодязів слід звертатись до Державної установи «Львівський обласний лабораторний центр Державної санітарно-епідеміологічної служби України» та її відокремлених структурних підрозділів, які знаходяться в м. Львові та на всіх адміністративних територіях Львівської області. Крім дезінфекції, фахівці обласного лабораторного центру мають змогу провести хімічний та бактеріологічний аналіз води, що дає можливість переконатися в досягненні бажаного результату знезараження. У розпорядженні власників будинків з’явиться безпечна чиста колодязна вода», – розповідає лікар-дезінфекціоніст відділення дезінфектології Львівського міського відділу ДУ «Львівський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» Л. Піхура.

У м. Львові дезінфекційні заходи та лабораторні дослідження проводять кваліфіковані фахівці Львівського міського відділу ДУ «ЛОЛЦ ДСЕС України».

Звертатись за адресою: м. Львів, вул. Лепкого, 8, тел. 261-64-28, e-mail: labcentr@i.ua.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ