Семеро дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, отримали ордери від квартир

Семеро дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, отримали ордери від однокімнатних квартир. Для чотирьох дітей квартири придбало місто спільно з областю у Дублянах. Ще для трьох дітей квартири (дві у Дублянах і одну у Львові) придбало місто спільно з опікунами. Сьогодні міський голова Львова Андрій Садовий урочисто вручив дітям ключі та ордери на помешкання. Про це інформує прес-служба ЛМР.

«Коли є складна ситуація, важливо, щоб всі були разом і допомагали один одному. Дякуючи єдності всіх людей доброї волі, ми сьогодні маємо дуже приємну мить – ми можемо вручити ордери на квартири, бо ви ці квартири потребуєте, і будете мати вже свою домівку, будете мати можливість планувати свій завтрашній день. Це, звичайно, є невелика лепта, але вона йде від чистого серця. Тут чітка позиція виконавчого комітету, всіх депутатів міської ради: ми разом одною командою, щоб допомогти вам», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

«Торік у бюджеті було передбачено 4 млн грн для придбання квартир саме для цієї категорії – для дітей-сиріт та осіб з числа сиріт. Ми придбали 9 квартир. Було три програми, одна з яких наша, де кошти використовувались лише міста. 4 квартири ми сьогодні вручали за кошти наші та області, відсоток фінансування міста був 75%, а області – 25%. Одна квартира куплена містом, але вона ще у розподілі. Ми шукали будівельну організацію, щоб ті квартири одразу були з початковим ремонтом. Нам пішли на зустріч. Квартири, які ми купили в Дублянах, є з ремонтом, навіть, з робочою зоною в кухні, з підлогою, дверима», – розповіла Галина Мазур, заступник начальника управління житлового господарства.

Зокрема, в рамках регіональної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2016-2018 роки (співфінансування області та міста), придбано 4 однокімнатні квартири у м. Дубляни на вул. Шевченка. Усі квартири загальною площею по 41,1 кв.м. В рамках міської Програми співфінансування придбання житла дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа на період 2016 – 2025 роки, прийнятій ухвалою ЛМР від 14.07.2016 (співфінансування міста та опікунів), придбано 3 однокімнатні квартири, з них 2 у м. Дубляни і 1 у м.  Львові.

Загальна сума витрат становить 4 489 439 грн., (в тому числі обласних коштів –  600 000 грн., міських – 3 293 504 грн., двох опікунів для трьох дітей –  595 935 грн.).

«У перспективі у нас і цього року є плани купувати житло – ще двом діткам. Я справді щаслива, що є така ухвала, що вона працює, що наші діти можуть мати своє житло. Звичайно, ми мали велику підтримку – благодійних фондів, громадських організацій, просто фізичних осіб, але ми завжди тісно співпрацювали з місцевою владою, яка нам завжди допомагала. Ми бачимо результат – наші діти забезпечені житлом», – розповіла опікун 10 дітей Валентина Юсуфенко.

Як зазначив начальник відділу «Служба у справах дітей» Ростислав Тимків, загалом у Львові налічується  близько 190 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, які мають право на позачергове отримання житла.

«Загалом на черзі у Львові близько 190 таких дітей, і тому виникла думка, що треба знаходити якісь нестандартні рішення, якщо на державному рівні це питання не вирішується, а місцевий бюджет не в змозі це забезпечити. Тому це гарний приклад, коли ті люди, які піклувалися про дітей, знайшли можливість заощадити кошти і спільно з міською радою придбати житло цим дітям. Бо ми чудово розуміємо, що житло – це той фундамент, з якого дитина починає своє доросле життя. І вона має його починати в нормальних умовах. Згідно з законодавством, на квартирний облік стають діти від 16 років. Ми ведемо свою базу у «Службі у справах дітей», і коли дитині  виповнюється 16 років, ми скеровуємо цю інформацію в департамент житлового господарства, і дитину ставлять на чергу», – пояснив Ростислав Тимків, начальник відділу «Служба у справах дітей».

Додамо, що минулого року також, відповідно до «Міської цільової програми приведення до санітарного стану житла, яке належить на праві власності або користування дітям-сиротам, дітям, позбавлених батьківського піклування та особам з їх числа на період 2014 – 2020 років», відремонтовано 14 квартир для дітей на загальну суму 509 309 грн.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ12:41, понеділок, 19 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
11:24, понеділок, 19 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0