Смертність від туберкульозу у місті за останні роки зменшилась майже вдвічі

Завдяки профілактичним акціям і роз’яснювальній  роботі медичних працівників, у Львові  вдалося зменшити кількість хворих на туберкульоз. Як розповів Володимир Зуб, начальник міського управління охорони здоров’я, кількість померлих від туберкульозу у місті зменшилася майже вдвічі, бо якщо у 2006-2007 роках від туберкульозу помирало близько 120-130 людей, то за останні роки помирає близько 60 людей.

«У 2006 році захворюваність на туберкульоз була понад 60 осіб на 100 тис. населення. Сьогодні (2014 – 2015 рр.) показник зменшився до 55 осіб на 100 тис. населення, тоді як в Україні загалом такий показник становить 75-78 осіб», – розповідає Володимир Зуб, начальник міського управління здоров’я, і зазначає, що таких результатів вдалося досягнути завдяки і  вищій санітарній культурі населення міста Львова, ніж і в інших регіонах країни, і роз’яснювальній роботі медичних працівників, і своєчасних діагностиці та лікуванні.

 

«Найкращий показник був у 2012-2013 році – на рівні 51–52. З 2014 року знову спостерігаємо зростання захворюваності, що пов’язано з соціально-економічними  чинниками», – зазначає Володимир Зуб.

 

Найчастіше туберкульоз розвивається у людей  зі слабкою імунною системою, тому аби вберегти себе слід вести правильний спосіб життя, регулярно харчуватися, відмовитися від шкідливих звичок, пам’ятати про фізичну активність і своєчасно звертатися до лікаря, адже вчасне звернення – запорука успішного одужання.

 

Довідка

 

Головний шлях передачі туберкульозу – аерогенний (тобто, через повітря). Серйозний ризик зараження туберкульозом виникає при перебуванні у закритому приміщенні одночасно з хворою на туберкульоз людиною, яка кашляє. Крапельки слизу, що виділяються підчас кашлю, є потужним чинником передачі інфекції. Мова йде не тільки про туберкульоз, а й про вірусні інфекції.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ