Сьогодні у Львові представлять енциклопедію реліквій

У четвер, 10 березня 2016 року, о 15.00 год. в головному читальному залі Наукової бібліотеки Львівського національного університету ім. Івана Франка відбудеться презентація двотомного академічного науково-інформаційного видання професора Львівської національної академії мистецтв Ростислава Шмагала «Енциклопедія художнього металу» (у 2-х томах).

Книга містить понад 2,5 тисячі кольорових ілюстрацій і таблиць, що охоплюють поняття і мистецькі явища, дотичні до ювелірної сфери, ковальства, художнього оздоблення зброї, гліптики, художнього литва та обробки коштовного каміння в історії України й зарубіжжя. Другий том видання присвячено видатним майстрам і творам художнього металу України ХХ-ХХІ століть.

«Головна культурологічна місія Енциклопедії полягає в утвердженні української ідентичності в її історичному та сучасному вимірі через мистецтвознавчий аналіз археологічних пам’яток художнього металу, ковальства та литва в архітектурі, виробів релігійного вжитку, медальєрства, фалеристики, атрибутів влади та державності тощо», – зазначають організатори.

Каталог майстрів сучасної України, який міститься в Енциклопедії, налічує понад 150 імен, відомості про творчість яких доповнює авторський Веб-сайт: www.artmetal.org.ua. До того ж, видання вперше систематизує тисячі творів, значний корпус літератури, хронологічні та довідкові експертні таблиці, а також зібрано відомості та бібліографію про найцінніші втрачені або повернені в Україну пам’ятки історичного та мистецького значення.

Організатори запрошують усіх зацікавлених.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ19:31, середа, 20 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
18:07, середа, 20 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:43, середа, 20 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0