Сьогодні – Всесвітній день боротьби з поліомієлітом

Щорічно, 24 жовтня, у світі відзначають Всесвітній день боротьби з поліомієлітом. Його мета – привернути увагу світової спільноти до цього захворювання, загрозливих наслідків та необхідності профілактики. Про це повідомили у прес-службі ЛОДА. 

Поліомієліт – інфекційне захворювання, спричинене вірусом, що вражає нервову систему. Ліків від поліомієліту не існує, однак його можна попередити за допомогою імунізації.

“Вакцинація – це єдиний спосіб захисту від поліомієліту. Батьки не повинні нехтувати здоров’ям своїм дітей і звертатись у поліклініки. На сьогодні область повність забезпечена вакциною, щоб провести якісну профілактику і дитина буде захищеною, якщо пройде вакцинацію згідно з календарем профілактичних щеплень”, –  зазначила  в.о. начальника відділу материнства та дитинства департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА  Любомира Кутневич.

Як розповіла головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я з епідеміології Наталія Тімко, вакцинація проти поліомієліту здійснюється в 2 і 4 місяці інактивованою поліомієлітною вакциною, в 6 і 18 місяців, 6 і 14 років – живою вакциною.

“Інактивована вакцина створює гуморальний імунітет, в крові появляються антитіла, які при вірусі допоможуть захворюванню не розвинутись, або проходити у легшій формі. Жива вакцина, окрім того, що формує гуморальний імунітет, вона ще створює місцевий імунітет в кишківнику”, – зазначила Наталія Тімко.

Зазначимо, 27 жовтня о 9:00 год у Стрийському парку відбудеться благодійний забіг, присвячений Всесвітньому дню  боротьби з поліомієлітом.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ10:30, п`ятниця, 22 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
10:00, п`ятниця, 22 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0