Сьогодні Всесвітній день онкохворої дитини

Щорічно 15 лютого світ відзначає Всесвітній день онкохворої дитини. Основною метою цього дня є привернення уваги громадськості до дітей, що страждають на онкологічні захворювання. Засновником дня виступила Всесвітня конфедерація батьків дітей, хворих на рак (ICCCPO) в 2001 році.

 

Дитяча онкологія є однією з найгостріших проблем сучасного світу. Так, щорічно від онкологічних захворювань на планеті помирають 90 тисяч дітей, ще майже 180 тисячам ставлять діагноз «рак».

 

В Україні щорічно такий діагноз отримують понад 1000 дітей. Найбільш поширеними онкологічними захворюваннями серед українських дітей є лейкемія та рак головного мозку. Вони посідають друге місце серед причин смертності у дітей віком від 5-ти до 14-ти років.

 

Найбільшою проблемою в Україні залишається діагностика злоякісних захворювань. Нині у майже 25% пацієнтів рак виявляють на ІІІ та VI стадіях. Лікарі наголошують: батьки повинні знати, що дитячий рак – не вирок. Сучасна медицина в багатьох випадках здатна протистояти цій хворобі. Слід лише вчасно діагностувати, а потім правильно лікувати пухлину.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ