Торік у Львові відкрили єдине в Україні реабілітаційне відділення в комунальному медичному закладі

У 2015 році місто Львів реалізувало великий проект зі створення нового та сучасного реабілітаційного відділення. Роботи над створенням такого відділення у Комунальній міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги завершені у листопаді. Сьогодні пацієнти отримують якісну допомогу у відділенні фізичної реабілітації. Від 10 листопада у відділенні проліковано 130 людей, з них 6 учасників АТО. Про це сьогодні на підсумковій прес-конференції повідомив начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб.

 

В лікарні підлягають реабілітації пацієнти неврологічного, нейрохірургічного, травматологічних та інших відділень. Структура відділення реабілітації складає палатну зону (24 ліжка), маніпуляційну, три зали фізичної терапії, масажний кабінет, кабінети психолога, ерготерапії та інші допоміжні приміщення. Комплекс реабілітаційного лікування передбачає: фізичну реабілітацію, психотерапевтичну, працетерапію (ерготерапію).

 

«Ідея народилася давно, але в силу фінансових криз, відсутності фінансування, не могли приступити до реалізації цього проекту, хоча проектно-кошторисна документація була розроблена, приміщення було готове. Події, які сталися в країні, пришвидшили реалізацію цього проекту. Наші бійці поверталися додому, а умов для реабілітації після травм не було. Почавши у травні ремонтні роботи, почавши співпрацю з благодійниками, впродовж півроку ми зробили це відділення, щоби люди, які втратили функції внаслідок хвороб або травм, у тому числі в зоні АТО, могли пройти повноцінну фізичну реабілітацію і максимально відновити втрачені функції.

 

В комунальних установах нема такого рівня реабілітації. Це перші кроки, і я гордий, що вони зроблені у Львові. Такі відділення реабілітації треба створити у всій Україні. Крім того, цей проект треба продовжувати, щоби створювати реабілітаційні кабінети і відділення у поліклінічних умовах», – розповів начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб.

 

Вартість проекту – 7,5 млн. грн., з них 3 млн. грн. бюджетних коштів використано на капітальний ремонт приміщень відділення, 4,5 млн. грн. – позабюджетні спонсорські кошти, за які закуплено медичне обладнання, меблі та дрібний медичний інвентар.

 

Довідка: На сьогоднішній день в Україні, як і в інших країнах світу, є тенденція до зростання кількості осіб із серцево-судинними захворюваннями. В Україні щороку близько 110-125 тис. жителів переносять мозковий інсульт, який є однією з найчастіших причин неповносправності та смертності населення країни. Слід зазначити, що 35,5% мозкових інсультів трапляються в осіб працездатного віку.

 

Більшість пацієнтів, які перенесли інсульт і вижили, стають неповносправними, а 20-25% з них до кінця життя потребують сторонньої допомоги у повсякденному житті. Якщо в 2012 році таких пацієнтів у Лікарні швидкої медичної допомоги було проліковано 1705, з них охоплено реабілітаційними методами лікування 834, то за 2014 рік таких пацієнтів було 2370, з них охоплено реабілітаційними методами лікування 1001.

 

Реабілітація хворих із спинномозковою травмою є особливо важким завданням, тому що пошкодження хребта і ураження спинного мозку часто супроводжується стійкими розладами рухової функції. Сучасні методики оперативного втручання та технології фіксації хребта дозволяють ліквідувати стиснення спинного мозку, зменшити травматичність хірургічних втручань та швидше вертикалізувати пацієнта.

 

Організація процесу лікування та реабілітації в цілому має неабиякий вплив на подальші результати лікування. При плануванні всі заходи, методи та засоби, які будуть застосовуватись в процесі фізичної реабілітації, умовно можуть бути направлені на вирішення трьох основних завдань, а саме:

 

  • профілактика ускладнень;
  • максимальне відновлення порушених травмою рухових функцій;
  • забезпечення оптимального рівня незалежності.


КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ