Туризм набирає дуже високих обертів в світі і в нашому місті, – Москаленко

Як поінформували в департаменті розвитку ЛМР, в минулому році у сфері туризму збільшилася кількість гостей, відкрилися нові готелі та ресторанні заклади, створилися нові робочі місця, а також покращився імідж міста на українській та світових  аренах.

 

За підрахунками, проведеними на основі маркетингових досліджень та соціологічних опитувань, у 2015 році м. Львів відвідало близько 2 млн гостей.

 

«Сьогодні від 9-10 % складає індустрія туризму, яка породжує дуже багато нових професій, приблизно до 15 професій і кожна 11-та людина минулого року була задіяна в індустрії туризму», – зазначив Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку.

 

Сума туристичного збору, що надійшла до міського бюджету м. Львова у 2015 р., становила 2586,4 тис.грн. Ця цифра щороку зростає, у зв’язку з відкриттям нових та реконструкцією існуючих закладів розміщення, збільшенням вартості проживання і терміну перебування туристів у місті.

 

Майже 70% гостей (68,2% — внутрішні туристи, 78,7% — іноземні) приїжджають до м. Львова з метою відпочинку та проведення дозвілля, проте з розвитком готельної інфраструктури, відкриттям нових авіасполучень, діяльністю ЛКП “Агенція з підготовки подій“ (Lviv Convention Bureau)  зростає також потенціал розвитку ділового туризму у Львові.

 

Львівською міською радою налагоджено зв’язки, представлено позитивний образ міста на міжнародних туристичних виставках на цільових та перспективних ринках: Україна («UITT», «UITM-Україна» Київ (березень, жовтень), «ТурЕкспо», Одеса (травень), Чернівці (червень),  Львів (жовтень), Німеччина («ITB», Берлін, березень), Польща («ЕКО ГАЛА» (квітень), «Альпійсько-Карпатськомий форум співпраці» Ряшів (жовтень), Варшава (липень); Велика Британія (WTM, м. Лондон (листопад), Азербайджан («AITF», Баку (травень), Грузія (Батумі (травень).

 

З нагоди 25-річчя партнерських відносин Львів взяв участь у 8-й міжнародній зустрічі міст-партнерів Фрайбурга (11 – 13 червня 2015 р.,  Німеччина).

 

Спільно з туристичним бізнесом, науковцями, громадськими організаціями, волонтерами було організовано та координовано такі акції і події:

 

– «Зустрінь весну у Львові» ( з 1 по 15 березня –  захоплюючі екскурсії, культурно-пізнавальні заходи, майстер-класи; цикл академічних лекцій присвячених гендерній тематиці; унікальні виставки, кінопокази, а ще пакети послуг від кращих готелів та туристичних фірм нашого міста),

– Міжнародний день туризму (27-28 вересня, організація безкоштовних промо-екскурсій),

– «Дні Європейської спадщини»  (26-27 вересня, у заході взяли участь 1160 відвідувачів, 74 волонтери, проведено 40 заходів (2 квести, 2 виставки, 3 інтерактивні заняття для дітей, панельна дискусія, фотополювання, концерт),

– Акція «Вдвічі більше Львова»,

– Фотоконкурс «Львів твоїми очима», (33 учасники, результат – 85 оригінальних фотографій м. Львова).

– Координація заходів під час проведення фестивалів «Альфа-джаз», «Леополіс-Гран-прі», великодніх та новорічно-різдвяних святкувань у Львові.

 

Управління туризму та управління охорони історичного середовища, спільно з туристичним кластером працює над розширенням туристичних меж Львова, що дозволяє зменшувати навантаження на центральну частину м. Львова, де зосереджена найбільша кількість туристичних маршрутів, і змістити туристичні потоки в буферну зону ЮНЕСКО.

 

Для збереження центральної частини м. Львова ведеться робота з підготовки документів Львівської міської ради щодо врегулювання туристичного навантаження на громадський простір Львова і, особливо, на історичний центр.

 

Маловідомі археологічні, мистецькі, культурні, сакральні пам’ятки особливо популяризуються під час безкоштовних промоекскурсій під час Міжнародного дня туризму,  «Днів Європейської спадщини».КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ