Твори трьох Моцартів вперше прозвучать в одній концертній програмі

7 лютого 2016 року  в Концертному залі ім. С. Людкевича Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» під орудою народного артиста України Сергія Бурка представляє свою авторську програму «Три Моцарти», присвячену 260-й річниці від дня народження геніального Вольфганга Амадея Моцарта.

 

Мабуть, вперше в цьому історичному Концертному залі водночас прозвучать твори родини Моцартів: батька, сина  і внука – Ксавера Моцарта, відомого в історії світової музичної культури як  львівського Моцарта, адже понад 30 років прожив в Галичині, зокрема у Львові.

 

Програма  концерту об’єднала імена трьох Моцартів: Леопольда (батька геніального Вольфганга Амадея) та Ксавера, сина Вольфганга Амадея та його дружини Констанци.

 

Якщо про Вольфганга Амадея знають все, то з музикою  батька  і внука ви зможете познайомитись на концерті і оцінити їх талант, який, на нашу думку, дещо несправедливо опинився в тіні його слави.

 

До Вашої уваги Симфонія Лепольда Моцарта у 4-х частинах.  Леопольд Моцарт був цікавим і перспективним  композитором, він набагато раніше від свого краянина і основоположника симфонії Йозефа Гайдна звернувся до жанру симфонії, але розуміючи геніальність свого сина, повністю присвятив себе йому.

 

Талант Франца Ксавера проявився в ранньому дитинстві, він був композитором, віртуозним піаністом, педагогом, диригентом,  видатним організатором музичного життя в Галичині. Зі своїх 53 років – 30 прожив в Галичині, зокрема у Львові. З його іменем пов’язано відкриття львівської консерваторії. Він вперше на східних теренах Європи, у Львові, виконав безсмертний Реквієм свого батька разом з своїм другом – легендарним польським скрипалем Каролем Ліпінським. Автор двох фортепіанних концертів, кантат, багатьох інструментальних творів. Отримавши освіту у кращих композиторів свого часу, Ксавер, на жаль, не зміг досягти успіху свого батька, напевно, перш за все, через те, що  жив і творив на зламі епох – класичної та романтичної музики, залишаючись бути вірним традиціям віденських класиків, однак серцем і душею відчуваючи віяння нової епохи, епохи романтизму.

 

У програмі  концерту прозвучать: 6 пісень  Ксавера Моцарта на слова поетів романтиків. Солістка: заслужена артистка України Маріанна Лаба.

 

Серенада-нотюрна № 6, одна з нічних серенад, якими композитор підкорив не одне серце.  Твір  має 4 частини. Автор каденцій – Володимир Дуда.

 

Гумористичне попурі  Вольфганга Шродера знаменитої моцартівської «Маленької нічної серенади» з темами відомих композиторів-класиків П. Чайковського, Ф. Ліста, Й. Гайдна, Л. ван Бетховена та ін.  оркестр «Віртуози Львова»  нещодавно з успіхом виконував на своїх гастролях в Польщі і з приємністю представить у Львові своїм шанувальникам та слухачам.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ15:29, вівторок, 19 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
15:04, вівторок, 19 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
12:30, вівторок, 19 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0