У 5 школах Львова стартував пілотний проект для учнів «Обід на вибір»

Відтепер у середніх школах № 4, 60, 53, 42, 98 учні та їх батьки можуть обирати серед запропонованих у шкільних їдальнях страви, які найкраще відповідатимуть вподобанням дітей. Пілотний проект, який отримав назву «Обід на вибір», реалізується управлінням освіти ЛМР у п’ятьох навчальних закладах. Про це інформує ТРК Львів з посиланням на ЛМР.

“Діти спільно зі своїми батьками зможуть обирати серед страв, які пропонує шкільна їдальня, ті, котрі найбільше їм до смаку. Обирати страви можна на тиждень вперед, а меню перезатверджують кожні два тижні. На кожен день учням буде доступно 2-3 страви на вибір. Щоб страви впродовж дня залишались теплими, було закуплено спеціальні нагрівальні пристрої – марміти, які використовують в закладах харчування. Також їдальні у цих школах отримали і додаткове обладнання для приготування їжі”, – йдеться у повідомленні.

Проект отримав позитивні відгуки від батьків та дітей. А в управлінні освіти ЛМР зазначають, що вже відслідковується хороша тенденція, адже раніше учні не з’їдали більшість від раціону, а тепер з’їдають майже 80%. Команда освітян міста працює над розширенням цього проекту в усі навчальні заклади Львова.

«Ми маємо таке запроваджене харчування, де діти мають можливість обирати страви, це школа № 42, № 98, № 4, № 60, № 53 міста Львова.

У них є типове меню, яке затверджено, і надавач послуг пропонує декілька страв на вибір, де діти мають можливість, наприклад, на тиждень наперед обрати собі спільно з батьками, що вони кожного дня будуть споживати.

Обирає не батьківській комітет, а кожна сім’я окремо, тобто батьки вирішують, тоді кожна дитина приносить на четвер інформацію, вона узагальнюється й тоді в п’ятницю надавач послуг знає, які страви будуть готуватися на кухні наступного тижня.

У першу чергу потрібна була згода надавачів послуг, тому що звичайно, що керівники навчальних закладів на таке погодилися і це сподобалося батькам.

Надавачі послуг обирали школи, де реально це впровадити, для того, щоб можна було подивитися на плюси та мінуси й пізніше обрати оптимальний варіант, щоб можливо було це впровадити в інших школах нашого міста.

На сьогоднішній день нічого не потрібно, окрім згоди надавача послуг і згоди батьків. Фінансово це ніяк не відрізняється.

В цій школі було придбано інше устаткування, але й система харчування тут інша, коли дитина підходить й сама собі обирає готову страву. В інших школах дитина обирає собі з батьками наперед, тобто до кінця тижня вона подає інформацію класному керівнику, він передає це на кухню і відповідно жодних додаткових затрат не потрібно.

Звичайно, що будемо працювати з усіма школами, але чітко не можемо сказати, можливо, це буде до кінця 2018 року.

Вартість харчування на 2018 рік передбачена 12 гривень. До того часу поки відбуваються торги для того, аби придбати послугу на харчування. Вартість харчування становить 10,20, після завершення торгів вона становитиме 12 гривень.

Тепер школи у нас ведуть незалежну фінансово-господарську діяльність, кожна школа оголошує торги самостійно, як правило, це відбувається до середини лютого місяця.

По 12 гривень це діти 1-4 класів, діти учасників АТО, діти соціально незахищених категорій, які отримують і першу і другу страву, будуть харчуватися по 14 гривень»,- зазначила Зоряна Довганик, начальник управління освіти ЛМР.

Також нагадаємо, що денна вартість харчування у навчальних закладах, яку сплачує місто, становить:

  • 14 грн. – для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування (308 дітей), дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах(149 дітей), дітей із малозабезпечених сімей (612 дітей);
  • 12 грн. – для учнів 1-4 класів (30413 дітей), учнів з числа дітей учасників АТО (2168 дітей), учнів постраждалих учасників Революції Гідності (1 дитина), дітей із багатодітних сімей (5741 дітей).


КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ