У будинку на вул. Д. Менделєєва, 5 відреставрують 4 балкони за кошти міського бюджету

У Львові триває реставрація балконів головних фасадів будинків. Зокрема, на замовлення управління охорони історичного середовища ЛМР з кінця липня триває капітальний ремонт балконів будинку на вул. Д. Менделєєва, 5. Тут буде відреставровано 4 балкони. З міського бюджету на проведення реставраційних робіт виділено 288 тис. грн. Про це іняормує ЛМР.

Як повідомила Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища ЛМР, ремонтно-реставраційні роботи балконів на вул. Д. Менделєєва, 5 розпочалися в кінці липня цього року. Роботи на об’єкті здійснює підрядна організація ТзОВ «Реставрація стиль». Фінансування робіт здійснюється з міського бюджету.

«На вул. Д. Менделєєва дуже цікаві будинки. Будинки мають надзвичайно гарний декор, мають багато балконів. Що цікаво, балкони тут не прості – балкони з колонами. Але колони просто розтріскалися і почали обвалюватися і під ними було небезпечно ходити. Так виглядає, що з часу будівництва цих будинків балкони не ремонтувалися. Вони не мали доброго догляду, не мали водовідведення», – розповіла Лілія Онищенко.

За її словами, у будинку на вул. Д. Менделєєва, 5 активні мешканці. Вони написали звернення з проханням відремонтувати балкони, виготовили багато необхідних для цього документів. Тому з міського бюджету виділили кошти на ці роботи на знайшли підрядну організацію.

«Знайти хорошого підрядника зараз дуже складно, адже є мало фірм, які можуть якісно зробити реставрацію старого балкону. Ми задоволені роботою працівників ТзОВ «Реставрація стиль». Працівники працюють навіть в суботу, бо розуміють, що реставраційний сезон швидко закінчиться», – додала Ліля Онищенко.

«Зараз ми працюємо на першому і другому балконах. Вже відновили колони, які підтримують балкони, відновили архітектурні елементи, зробили гідроізоляцію. Також самі виготовляємо елементи, яких бракує: виготовляємо форми і по них робимо деталі. До кінця реставраційного сезону плануємо відреставрувати усі чотири балкони», – розповів Руслан Кужик, директор підрядної організації ТзОВ «Реставрація стиль».

Також зараз тривають ремонтно-реставраційні роботи балконів на вул. Дорошенка, 15, які розпочалися минулого року. Роботи на об’єкті здійснює ПП «Оберіг Груп». Кількість балконів, які будуть відреставровані, – 7. Фінансування робіт здійснюється з міського бюджету та програми «Муніципальний розвиток і оновлення історичної частини Львова» GIZ. З міського бюджету на ці роботи виділено 312 тис. грн.

Вже завершилась реставрація балконів на вул. Левицького, 16, на вул. Торгова. У планах реставрація балконів на вул. Городоцька, 61, вул. Павлова, 1, вул. Павлова, 2, вул. Зелена, 6.

«Кожного року в середньому ми реставруємо 30 балконів. Сподіваюся, що цього року ця цифра не буде меншою. Нас затримують дві речі: дуже довга експертиза проекту і отримання дозволу на початок ведення ремонтних робіт. Багато наших проектів інспекція Держархбудконтролю повернула, бо мешканці будинку мають надати юридично завірений дозвіл на проведення робіт» – наголосила Лілія Онищенко.

Нагадаємо, у 2016 році було проведено реставрацію 33 балконів та розпочато реставрацію 17 балконів, на суму 1 млн. 844 тис. 096 грн. Це об’єкти за адресами на вул. Дорошенка, 29 (4), вул. Курбаса, 8 (1), вул. Соборна, 7 (6), вул. Пекарська, 40 (1), вул. Франка, 55 (4), вул. Мартовича, 7 (4), вул. Рутковича, 10 (2), вул. Шолом-Алейхема, 9 (2) , вул. Короленка, 17 (2) , вул. Паркова, 4 (2), вул. Герцена, 4 (4), вул. Дорошенка, 35 (1), вул. Рутковича, 4 (4).

Також у 2016 році розроблено документацію на реставрацію 47 балконів. (Вартість ПКД 259 тис. 074 грн.). Це об’єкти за адресами: вул. Рутковича, 6 (4), вул. Городоцька, 61 (4), вул. І.Франка, 90 (5), вул. Листопадового Чину, 10 (2), вул. Генерала Чупринки, 4 (4), вул. Зелена, 6 (вул. Шота Руставелі,2) (12), вул. К.Левицького, 16 (6), вул. Менделєєва, 5 (4), вул. Павлова, 1 (2), вул. Павлова, 2 (2), вул. Генерала Чупринки, 52 (2).

Відновлення балконів здійснюється на замовлення управління охорони історичного середовища Львівської міської ради у рамках спільного українсько-німецького проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» Львівської міської ради та Німецького товариства міжнародного співробітництва.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ